Blaze Bayley wspomina najgorszy koncert Iron Maiden

/ 7 grudnia, 2021


Blaze Bayley dołączył do Iron Maiden w trudnym dla zespołu okresie.


Blaze Bayley został wokalistą Iron Maiden wtedy, gdy na świecie dominował grunge. Wielu fanów oraz media odwróciły się wówczas od takich zespołów, jak Maideni i wróżyło im rychły koniec.

W trakcie promocji albumu „The X Factor” zespół dotarł do kolebki grunge’u, czyli Seattle. W wywiadzie dla „Metal Talk” Blaze Bayley wspomina ten koncert, jako jeden z najgorszych w karierze:

Graliśmy w Seattle u szczytu grunge’u i publiczność była podzielona. Pierwsze pięć albo dziesięć rzędów stanowili prawdziwi fani metalu, którzy przyszli zobaczyć Iron Maiden i posłuchać nowe kawałki, a reszta przyszła z nastawieniem „obejrzę ostatni koncert tych dinozaurów, chcę potem mówić, że widziałem ostatnią trasę Iron Maiden”. To było okropne. Wyjątkowo okropne. Takim rzeczom musieliśmy stawiać czoła na trasach promujących „The X Factor” i „Virtual XI”. W Anglii prasa mówiła, że Iron Maiden jest martwy. A teraz? Grunge minął, a heavy metal nadal żyje.

Poznaj historię i dorobek Iron Maiden w Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi. Do regularnej sprzedaży trafi 8 grudnia, a już teraz dostępne jest w internetowej przedsprzedaży.

„Iron Maiden – Wydanie Specjalne” – ZAMÓW TERAZ!

KOMENTARZE

Przeczytaj także