Blendersi powracają w najmocniejszym składzie

/ 19 kwietnia, 2022


Zespół Blenders po latach ciszy powraca na scenę. Wracają też ich stare nagrania.


Po latach ciszy, Blendersi wracają w swym najmocniejszym, oryginalnym składzie: Marcel Adamowicz, Glenn Meyer ,Tomasz Urbański, Szymon Kobyliński, Sławomir Urbański i Mariusz Noskowiak. Grupa zaczęła od przypomnienia swoich starych nagrań.

8 kwietnia na platformy streamingowe trafił debiutancki album Blendersów, Kaszëbë z 1995 roku. Planowane są reedycje także kolejnych płyt, a grupa przygotowuje również premierowy materiał oraz koncerty.

Przy okazji zespół przypomniał też klip do utworu „Za pokojem” z debiutanckiej płyty.

Początek grupy Blenders to 1991 rok. Debiut koncertowy kapeli nastąpił zaledwie w dwa miesiące od utworzenia składu i miał miejsce na jednym z bardziej kultowych wydarzeń artystycznych – na scenie festiwalu Yach Film. Po niespełna 4 latach – w kwietniu 1995 roku – ukazał się debiutancki album grupy, „Kaszëbë”. Wydawnictwo zostało świetnie przyjęte, doczekując się uznania ze strony branży w formie nominacji do nagrody Fryderyki (kategoria: Fonograficzny Debiut Roku).

Kolejne płyty grupy ukazały się pod tytułami „Fankomat” (1996), „Fankofil” (1997) i „Kuciland” (2001). Przyniosły one takie przeboje, jak „Ciągnik„, „Biribomba„, „Czuję, że ja muszę„, „Włos to włos„, „Punkt G”Poniedziałek„, „Ona tu jest„.

KOMENTARZE

Przeczytaj także