Blur nagra nową płytę? Graham Coxon komentuje

/ 3 kwietnia, 2018

Blur był jednym z najważniejszych brytyjskich zespołów lat 90. Grupa odniosła gigantyczny sukces za sprawą takich albumów jak „Parklife”, „The Great Escape” i „Blur”, uznawana jest za jeden z czołowych zespołów stylu brit pop.

Chelsea Wolfe wraca do Polski

Blur zawiesił działalność w 2003 roku, ale w 2015 powrócił udanym albumem „The Magic Whip” i serią dobrze przyjętych koncertów. Czy wyda nowy album? Graham Coxon w rozmowie z iNews ostudził oczekiwania fanów:

Nie. Wątpię w to. Nie widzę takiego powodu. Myślę, że „The Magic Whip” był dobrym przystankiem w naszej historii. Czy był to nasz ostatni przystanek? Tego nie wiem, ale w tej chwili nie mamy żadnych planów, by cokolwiek nagrać.

Kiedy się starzejesz, nagrywanie przychodzi coraz trudniej. To dlatego wielu muzyków, wraz z biegiem czasu obniża loty.

Członkowie Blur jednak nie wycofali się z muzyki i raczej nie zwalniają tempa. Damon Albarn w zeszłym roku przygotował nową płytę Gorillaz, zatytułowaną „Humanz”, podobno pracuje już nad nowym wydawnictwem tego zespołu, a także nad drugą płytą The Good, The Bad & The Queen – supergrupy, której debiut ukazał się w 2007 roku. Graham Coxon natomiast skomponował muzykę do serialu Netflixa „The End Of The F***ing World”, opartego na zatytułowanym tak samo komiksie Charlesa S. Forsmana. Pierwszy sezon serialu zdobył bardzo pozytywne opinie, twórcy jednak nie zdecydowali się jeszcze, czy stworzą drugi sezon.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także