Blur zapowiedzieli premierę nowej płyty. Posłuchaj pierwszego singla! [WIDEO]

/ 18 maja, 2023
fot. Reuben Bastienne-Lewis

Zespół Blur ogłosił szczegóły nowego albumu „The Ballad of Darren” i udostępnił pierwszy singiel – „The Narcissist”.


Kilka miesięcy temu zespół Blur zapowiedział sceniczny powrót. Fani czekali na kolejne ogłoszenia, ale musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ z obozu Brytyjczyków nie docierały żadne sygnały. W końcu jednak ogłosili premierę nowej płyty!

10-utworowy album „The Ballad of Darren” ukaże się 21 lipca za pośrednictwem Parlophone (trafił już do przedsprzedaży). Pierwszy krążek zespołu od czasu „The Magic Whip” z 2015 roku zapowiada singiel „The Narcissist” – słodko-gorzki utwór o umiarkowanym tempie, nieco przypominający alt-rockowe klimaty znane z „Think Tank” z 2003 roku.

Dziewiąty album zespołu został wyprodukowany przez Jamesa Forda (Arctic Monkeys, Foals, Depeche Mode) i nagrany w Studio 13 w Londynie i Devon.

Graham Coxon o nowej płycie powiedział:

Im starsi i bardziej szaleni się stajemy, tym bardziej istotne staje się, by to, co gramy było naładowane odpowiednimi emocjami i intencjami. Czasami zwykły riff nie wystarczy.

Damon Albarn uzupełnił, że „The Ballad of Darren” jest „pełne refleksji i komentarzy na temat tego, gdzie się obecnie znajdujemy”.

Tracklista „The Ballad of Darren”:

  1. The Ballad
  2. St Charles Square
  3. Barbaric
  4. Russian Strings
  5. The Everglades (For Leonard)
  6. The Narcissist
  7. Goodbye Albert
  8. Far Away Island
  9. Avalon
  10. The Heights
KOMENTARZE

Przeczytaj także