Bodom After Midnight. Ostatni album Alexiego Laiho z datą premiery

/ 11 lutego, 2021

Alexi Laiho, który nieoczekiwanie zmarł w grudniu 2020 roku, wraz z zespołem Bodom After Midnight przygotowywał nowy album.


W 2020 świat obiegła wiadomość: nowo utworzona supergrupa Bodom After Midnight, na czele której stał niezwykle utalentowany Alexi Laiho,  zostać ma następcą legendarnej metalowej formacji Children Of Bodom.  Plany były wielkie – wiosną miała ukazac się EPka, a pod koniec roku – pełnowymiarowe wydawnictwo.

EPka, „Paint The Sky With Blood” – premiera: 23 kwietnia – nagrana została w Finandii w zeszłym roku i miała być początkiem nowego, ekscytującego rozdziału. Niestety ten rozdział zakończył się o wiele za wcześnie i teraz, ta trzyczęściowa płyta nabiera zupełnie nowego znaczenia.  „Paint The Sky With Blood” to poruszający hołd dla wybitnego artysty, niezrównanego gitarzysty i wokalisty, Alexiego Laiho oraz jego wyjątkowego dziedzictwa dźwiękowego. Jest to też jednocześnie nowoczesny hołd dla samego gatunku.   

Podobnie jak my, Alexi był zachwycony tymi piosenkami i chciał je wydać, cieszymy się więc, że możemy spełnić jego życzenie. Nie trzeba dodawać, że jesteśmy zaszczyceni i dumni, że mogliśmy być częścią jego ostatniego projektu twórczego i że teraz możemy go pokazać tak, jak on chciał. Nadszedł czas, by jeszcze raz wypuścić bestię z klatki, by uczcić muzykę, jaką tworzył Alexi, jego dziedzictwo i jego samego 

– napisał zespół.

Tracklista:

  1. Paint The Sky With Blood
  2. Payback’s A Bitch
  3. Where Dead Angels Lie (Dissection Cover)

EP „Paint The Sky With Blood dostępna będzie w następujących formatach:

  • 10″ kolorze oxblood (‘kolczaste’ opakowanie)
  • 10″ w wersji  Inkspot Ox/Black (‘kolczaste’ opakowanie)
  • Deluxe Box
  • Album w wersji cyfrowej

fot. Terhi Ylimäinen

KOMENTARZE

Przeczytaj także