„Bohemian Rhapsody” trafi do chińskich kin w ocenzurowanej wersji

/ 2 marca, 2019

Dystrybucja na terenie Chin to szansa na powiększenie wpływów. Na to liczą twórcy „Bohemian Rhapsody”, którzy zdecydowali się na wyświetlanie produkcji w Państwie Środka. Początkowo film pojawi się tylko w kilku wybranych kinach, a jeśli będzie wzbudzał zainteresowanie – trafi do wszystkich chińskich kin. To ogromna szansa, jednak twórcy musieli zgodzić się na pewne ustępstwa.

Oscary 2019. Lista zwycięzców

Do chińskich kin trafi bowiem ocenzurowana wersja „Bohemian Rhapsody”, z której wycięto kilka konkretnych scen – wszystkie, w których pojawiają się narkotyki, a także te z wątkami homoseksualnymi. Warto wspomnieć, że chińska telewizja ocenzurowała również przemowę Ramiego Malka podczas odbierania Oscara za rolę Freddiego Mercury'ego„Bohemian Rhapsody” pojawi się chińskich kinach już w marcu.

Rami Malek odbiera Oscara za „Bohemian Rhapsody” 

Rami Malek, odbierając nagrodę przyznał, że nie był faworytem, ale udało mu się. Dużo czasu poświęcił na podziękowania rodzicom oraz ekipie filmowej, a także zespołowi Queen (Brian May obecny był na widowni). Odniósł się też do samej postaci Freddiego Mercury’ego:

Ten dzieciak nie potrafił się odnaleźć. Zrobiliśmy film o homoseksualnym mężczyźnie, imigrancie, który żył własnym życiem. Fakt, że celebrujemy teraz jego historię jest dowodem na to, że pragniemy więcej takich historii. Jestem synem imigrantów z Egiptu. Moja historia wciąż się pisze.

Najlepszym filmem tegorocznych Oscarów wybrano „Green Book”. Produkcja pokonała między innymi „Faworytę”, „Bohemian Rhapsody” czy „Narodziny gwiazdy”. Wśród aktorów statuetki zdobyli: Olivia Colman („Faworyta”) i Rami Malek („Bohemian Rhapsody”) za role pierwszoplanowe, a także Mahershala Ali („Green Book”) i Regina King („Gdyby ulica Beale umiała mówić”) za role drugoplanowe.

%%REKLAMA%%

 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także