Bon Jovi zagra w oryginalnym składzie na Hall of Fame

/ 25 lutego, 2018

Podczas dołączenia do Rock and Roll Hall of Fame mile widziane jest, żeby na scenie zaprezentowali się nie tylko obecni członkowie danego zespołu, ale również byli – którzy mieli największy wpływ na funkcjonowanie zespołu w latach swojej świetności i największego rozwoju.

Dave Grohl rapuje jak Lil Pump

Po raz pierwszy od 1994 roku grupa Bon Jovi pojawi się na scenie w oryginalnym składzie. Oznacza to, że obok muzyków, którzy obecnie są w składzie (wokalista Jon Bon Jovi, perkusista Tico Torres, klawiszowiec David Bryan), podczas ceremonii nie zabraknie gitarzysty Richiego Sambory oraz basisty Aleca Johna Sucha. Pierwszy z zespołu odszedł w 2013 roku, drugi – we wspomnianym 1994. Jak możemy przeczytać, pięcioosobowy skład, który wspólnie nagrał chociażby album „Slippery When Wet”, podczas ceremonii zagra razem „kilka utworów”.

Perkusista w rozmowie z amerykańskim tygodnikiem „Billboard” powiedział:

Wspólnie odbyliśmy podróż jako grupa, wspaniałe, że będzie mogli to powtórzyć – nie tylko dla nas samych, ale również dla fanów. Myślę, że kiedy spotykasz się ze starymi przyjaciółmi, zawsze pojawiają się głębokie emocje. 

Ceremonia Rock And Roll Hall Of Fame odbędzie się 14 kwietnia w Public Hall w Cleveland. Wiadomo, że w tym roku do Salonu Sław dołączą, oprócz formacji Bon Jovi, następujący wykonawcy: Dire Straits, The Moody Blues, The Cars oraz Nina Simone.

Rock And Roll Hall Of Fame odbywa się corocznie od 1986 roku. W pierwszym roku działalności do Galerii wprowadzono między innymi takie sławy, jak Chuck Berry, James Brown, Ray Charles, Buddy Holly, Elvis Presley i Jerry Lee Lewis. Nominacje wybierane są na podstawie głosowania około 900 ekspertów od muzyki rockowej, złożonych z m.in. artystów, przedstawicieli branży muzycznej czy dziennikarzy. Włączani są artyści, którzy uzyskają ponad 50% głosów.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także