Bond kobietą? Producentka Barbara Broccoli odpowiada

/ 6 października, 2018

Sprawa, kto będzie kolejnym Bondem, powraca przy okazji premiery każdego odcinka przygód agenta 007. Czy kiedyś Bondem będzie kobieta? Barbara Broccoli, która produkuje Jamesa Bonda od 25 lat odpowiedziała na to pytanie.

Tomasz Kot w nowym Bondzie? Agencja aktora odpowiada

W wywiadzie dla „The Guardian” Broccoli powiedziała:

Bond jest mężczyzną. Jest postacią męską. Został stworzony jako postać męska i tak prawdopodobnie zostanie. Tak jest dobrze. Nie musimy zmieniać męskich postaci na żeńskie. Lepiej stwórzmy więcej żeńskich postaci i napiszmy scenariusz, który uzasadni ich istnienie.

Barbara Broccoli odpowiedziała też na zarzut, że oryginalna postać Jamesa Bonda mogłaby dziś uchodzić za szowinistę:

Postać ta została stworzona w latach 50., więc pewne rzeczy w jej DNA się nie zmienią. Myślę jednak, że Bond przeszedł zmianę wraz z upływem czasu. Zwłaszcza filmy z Danielem Craigem są bardziej na bieżąco w sprawach takich, jak traktowanie kobiet.

Dwudziesty piąty film o Agencie 007 wyreżyseruje Cary Fukunaga. 41-latek do tej pory pracował chociażby przy serialach „Detektyw” i „Wariat”, a także filmach „Ucieczka z piekła” czy „Beasts of No Nation”.

Prace nad filmem mają rozpocząć się w marcu przyszłego roku, natomiast premierę zaplanowano na 14 lutego 2020 roku. Wiadomo oficjalnie, że w rolę główną po raz kolejny (i – prawdopodobnie – ostatni) wcieli się Daniel Craig. Udział w produkcji potwierdzili także Naomie Harris (Miss Moneypenny), Ben Whishaw (Q) i Rory Kinnear.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także