Bono (U2) wydał oświadczenie w sprawie stanu swojego zdrowia

/ 3 września, 2018

Europejska część trasy U2 rozpoczęła się 31 sierpnia w Berlinie, a zakończy się 10 listopada w Dublinie. Muzycy – w jej ramach – promują swój ostatni studyjny album „Songs Of Experience”, który na rynku ukazał się w grudniu ubiegłego roku. Pierwszy dzień września okazał się jednak pechowy – irlandzka formacja musiała (znacznie) skrócić swój występ w berlińskiej hali Mercedes-Benz Arena, ponieważ Bono stracił głos. 

U2 „wspiera” Unię Europejską na tegorocznych koncertach

Przypomnijmy: podczas wykonywania utworu „Beautiful Day” (była to piąta piosenka w setliście koncertowej zespołu) Bono – lider i wokalista U2 – miał duże problemy z głosem. Po jej zakończeniu muzyk oświadczył, że nie może dalej śpiewać. Wszyscy członkowie zespołu opuścili chwilę później scenę. Trzydzieści minut publiczność czekała na oficjalną informację, że koncert musi zostać odwołany.

Grupa w specjalnym komunikacie na swojej stronie internetowej przeprosiła fanów z tego powodu. 

Na szczęście, problemy okazały się tymczasowe. Bono odzyskał już głos i ma się coraz lepiej. Kolejne koncerty U2 nie są zagrożone. Wokalista napisał:

Widziałem się ze świetnym lekarzem. Jestem szczęśliwy i czuję ulgę, że to nic poważnego.  Moje poczucie ulgi jest jednak ograniczone, ponieważ wiem, że sprawiliśmy kłopot berlińskiej publiczności. W hali czuć było niesamowitą atmosferę. To miał być jeden z tych niezapomnianych wieczorów, ale z zupełnie innego powodu… Nie możemy się doczekać, aż wrócimy tutaj 13 listopada.

Jutrzejszy koncert, w ramach tegorocznej odsłony europejskiej trasy, w Kolonii dojdzie więc do skutku. 

Występy U2 w 2018 są kontynuacją trasy Innocence + Experience, która promowała wydany w 2014 roku album „Songs Of Innocence”. W międzyczasie grupa objechała świat w ubiegłym roku z okazji 30. rocznicy wydania legendarnego albumu „The Joshua Tree”.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także