Brad Pitt odnawia legendarne studio, w którym nagrywali Pink Floyd, The Cure, AC/DC i inni [WIDEO]

/ 14 grudnia, 2021

Miraval Studios, w którym nagrywali Pink Floyd, AC/DC, The Cure, Sting czy Judas Priest, ma szanse na odzyskanie dawnego blasku.


Brad Pitt w kolejnej nietypowej roli! Aktor ma nadzorować gruntowną renowację Miraval Studios w Château Miraval na południu Francji, kultowego studia nagrań zbudowanego w 1977 roku przez francuskiego pianistę i kompozytora Jacquesa Loussiera. Przez lata w studiu odbywały się liczne sesje nagraniowe, których uczestnikami byli m.in. Pink Floyd, AC/DC, The Cure, Sting, Sade, The Cranberries, Yes, Judas Priest i wielu innych. Od początku XXI wieku studio było praktycznie nieużywane.

Brad Pitt, miłośnik dobrej muzyki, będzie pracował nad renowacją wraz ze zdobywcą nagrody Emmy, francuskim producentem Damienem Quintardem, który ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak Brian Eno i Arca.

Dzięki kompletnemu przeprojektowaniu, nowe Miraval Studios będzie kultywowało przeszłość, jednocześnie stawiając na nowoczesne podejście do nagrywania. Wszystko przy zapierającemu dech w piersiach widokowi (…) Połączenie wizji Brada i naszej wspólnej pasji do tworzenia prostych, ale pięknych rzeczy zaowocowało czymś, co jest jedyne w swoim rodzaju

– powiedział Quintard.

fot. Hélène Hadjiyianni


O powstawaniu płyt Pink Floyd – również tej z Miraval Studios – przeczytasz w „Wydaniu specjalnym”, które poświęcone jest legendarnemu zespołowi…

PINK FLOYD WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także