Brian „Head” Welch (Korn) zaprasza na koncert w Polsce

/ 14 kwietnia, 2017

Jedną z gwiazd 11. Festiwalu Legend Rocka, dość nieoczekiwanie, zostali Amerykanie z zespołu Korn. To sygnał przesłany przez organizatorów, że kolejne edycje imprezy mogą przynieść nam również koncerty wykonawców tworzących dla nieco młodszych widzów.

Koncertowe lato w Dolinie Charlotty

Brian „Head” Welch, jeden z najważniejszych muzyków zespołu Korn, postanowił wystosować osobiste zaproszenie skierowane do wszystkich polskich fanów. Filmik pojawił się w serwisie YouTube:

Koncert amerykańskiego zespołu odbędzie się 15 sierpnia i będzie ostatnim z zapowiedzianych w związku z tegoroczną edycją Festiwalu Legend Rocka. Wcześniej w Dolinie Charlotty pojawią się: Patti Smith, ARW (muzycy z zespołu Yes) oraz The Orchestra.

12-latek zagra z Korn

Już 17 kwietnia 2017 roku rozpocznie się trasa koncertowa zespołu Korn po Ameryce Południowej. Z zespołem nie będzie jednak jego basisty. Jego miejsce zajmie 12-letni Tye Trujillo.

Umiejętności swojego syna w wywiadzie dla „The Huffington Post” wychwalał basista Metalliki, Rob Trujillo:

Jest niesamowitym basistą i bardzo dobrym kompozytorem. Kiedy słucham jego linii basowych i riffów, myślę sobie: „Szkoda, że ja na to nie wpadłem”. Wymyśla własne rzeczy, ale jest także pod wpływem takich muzyków, jak Jaco Pastorius, Miles Davis, Black Sabbath, Led Zeppelin. Słuchamy też takich zespołów jak Queens Of The Stone Age i Tool. Chłonie jak gąbka. Uwielbia funk. Uwielbia Jamesa Browna. Jest 12-latkiem, który chłonie muzykę i widzę, że podsyca to jego kreatywność.

Nie wiadomo, z jakich powodów Fieldy nie będzie mógł wziąć udziału w południowoamerykańskiej części trasy. Prawdopodobnie będzie w składzie zespołu podczas wakacyjnej trasy po Starym Kontynencie.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także