Brian Johnson (AC/DC) może grać na żywo mimo problemów ze słuchem? Mamy odpowiedź

/ 7 grudnia, 2020

Płyta wydana, fani czekają na koniec pandemii i trasę koncertową AC/DC. Czy ta jednak może dojść do skutku?


Album „Power Up” okazał się ogromnym sukcesem, co potwierdza znakomita sprzedaż na całym świecie, a także pozytywne recenzje. Kolejnym etapem promocji wydawnictwa powinna być trasa koncertowa, ale niestety okoliczności nie są najlepsze. AC/DC ma kilka problemów.

Zespół czeka przede wszystkim, aż odpuści pandemia COVID-19, która sparaliżowała branżę eventową. Powrót na scenę jest możliwy, ale kiedy i w jakich okolicznościach? Tego póki co nie wie nikt. Kolejną przeszkodą są problemy zdrowotne członków zespołu. Już jakiś czas temu Cliff Williams przyznał, że ma problemy zdrowotne, które uniemożliwią mu udział w obszernym tournée. Zespół będzie musiał szukać koncertowego basisty.

Wielu fanów martwi się również o Briana Johnsona, który kilka lat temu odszedł z AC/DC, ponieważ miał poważne problemy ze słuchem. Wiemy, że nowoczesny implant mu pomógł, dlatego mógł wejść do studia nagraniowego. Ale co z koncertami? Wokalista opowiedział o tym w rozmowie z Marcinem Bąkiewiczem, którą znajdziecie w najnowszym „Teraz Rocku”:

W lutym polecieliśmy nakręcić teledysk do Holandii, do Amster­damu, i Angus zapytał mnie: Słuchaj, czy chciałbyś wypróbować tę nową technologie, którą masz w uszach (Brian korzysta ze specjalnego systemu wspomagającego słuch – red.) na żywo? Bo studio to inna para kaloszy. To otoczenie, które możesz kontrolować. A scena to pole bitwy, na którym musisz sobie poradzić. Odpowie­działem, że oczywiście. I zagraliśmy na pełnej mocy. Powiedziałem: Tak głośno jak to możliwe. I ta technologia świetnie się sprawdziła. Przez piętnaście dni graliśmy codziennie próby, a ja wszystko słysza­łem! Ludzie pewnie nie rozumieją tego, o czym teraz mówię, ale gdy stracisz słuch i nie słyszysz dokładnie muzyki, a potem znów ją usłyszysz i usłyszysz swój głos, to coś wspaniałego. Usiedliśmy wszyscy razem i pogadaliśmy o tej sytuacji, docho­dząc do wniosku, że to działa naprawdę dobrze.

Przyznał, że ich plany storpedowała pandemia COVID-19, ale wyraził nadzieję, że uda im się wrócić na scenę i zagrać obszerną trasę. Wspomniał, że chętnie wystąpiłby wraz z AC/DC w naszym kraju.

GRUDNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także