Brian Johnson potwierdził nową płytę AC/DC?

/ 30 stycznia, 2019

Plotki o nagraniach nowego albumu AC/DC powracają regularnie. Kilka miesięcy temu w sieci pojawiły się zdjęcia z Vancouver, gdzie znajduje się Warehouse Studio, na których mogliśmy zobaczyć Angusa Younga, Phila Rudda, a także Briana Johnsona, który kilka lat temu zrezygnował z koncertowania z zespołem. Sugerowały one, że grupa powróciła do studia nagraniowego. Potem pojawiły się doniesienia, że we wszystkich utworach z nowej płyty AC/DC usłyszymy gitarę Malcolma Younga. Według rewelacji opublikowanych przez „JAM Magazine” grupa miałaby pracować nad utworami, które przed śmiercią zdążył skomponować Malcolm Young.

Axl Rose śpiewając w AC/DC bronił diabła?

Teraz pojawiły się kolejne doniesienia, a ich źródło jest dość nieoczekiwane – jest nim mianowicie amerykański zespół metalowy Terrorizer, który natknął się ostatnio na Briana Johnsona na lotnisku na Florydzie. Grupa nie mogła przepuścić okazji i zapytała się wokalisty, czy plotki o nowej płycie AC/DC są prawdziwe:

Wpadliśmy na Briana Johnsona z AC/DC na lotnisku i po wspólnym locie zapytaliśmy go, czy to prawda, że zaśpiewa na nowej płycie AC/DC. Odpowiedział „tak” i że ma „dość zaprzeczania”.

%%REKLAMA%%

Wcześniej „JAM Magazine” napisał:

Dowiedzieliśmy się z wiarygodnego źródła z obozu AC/DC, że Angus Young pracuje nad nowym albumem AC/DC, który będzie zadedykowany jego bratu, zmarłemu Malcolmowi Youngowi.

Oto najbardziej ekscytująca część: we wszystkich nowych utworach będą ścieżki gitary Malcolma Younga.

Okazało się, że pięć lat przed nagraniem 15. płyty AC/DC, „Black Ice”, Angus i Malcolm stworzyli dosłownie setki piosenek, wiele z nich zostało nagranych i schowanych aż do teraz.

Angus postanowił wybrać najlepsze kawałki, w których zagrał Malcolm i teraz w studiu nagrywa i miksuje album z kolegami z zespołu: Philem Ruddem, Cliffem Williamsem i, tak, Brianem Johnsonem na wokalu.

AC/DC jednak milczy w tej sprawie.

Przeczytaj też: Polar – recenzja najnowszego filmu od Netflixa

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także