Brian Jones (The Rolling Stones) został zamordowany? Tak twierdzi jego córka

/ 4 lipca, 2019

3 lipca 2019 roku minęło 50 lat od śmierci Briana Jonesa, gitarzysty i współzałożyciela The Rolling Stones. Muzyk utonął nocą z 2 na 3 lipca 1969 roku w basenie we własnej posiadłości w hrabstwie Sussex, a policja uznała, że powodem śmierci był nieszczęśliwy wypadek.

Innego zdania jest córka Briana Jonesa, Barbara Marion, która twierdzi, że sprawa śmierci jej ojca jest „tajemnicza”. W wywiadzie dla „Sky News” w 50. rocznicę śmierci Jonesa powiedziała:

Uważam, że został zamordowany i że policyjne śledztwo nie zostało przeprowadzone we właściwy sposób. Chciałabym, żeby śledztwo wznowiono, co pomogłoby otrzymać odpowiedzi na niektóre pytania.

Barbara nie jest pierwszą, która stawia tezę, że Brian Jones został zamordowany. W przeszłości sprawa śmierci gitarzysty była wznawiana w latach 1984, 1994 i 2009, jednak śledztwo nie przyniosło żadnych nowych dowodów. Przedstawiciel policji w Sussex powiedział:

Od 2010 roku nie wypłynęły żadne nowe dowody, które sugerowałyby, że ustalona przyczyna śmierci jako „nieszczęśliwy wypadek” była nieprawidłowa. Nie mamy planów ponownego otwierania sprawy.

%%REKLAMA%%

Barbara Marion przy okazji stwierdziła, że wkład Briana Jonesa w The Rolling Stones jest niedoceniany:

To on założył The Rolling Stones. On dobrał skład i załatwiał koncerty. Gdyby nie mój ojciec, Mick Jagger byłby dziś księgowym.

Więcej o Brianie Jonesie możecie przeczytać w lipcowym numerze „Teraz Rocka”, który dostępny jest w sprzedaży.

rf | Olavi Kaskisuo / Lehtikuva

KOMENTARZE

Przeczytaj także