Brian May i Adam Lambert wspominają pierwsze spotkanie

/ 29 kwietnia, 2019

Mija dziesięć lat od spotkania członków Queen z Adamem Lambertem. Ich pierwsze spotkanie wspominane jest w filmie dokumentalnym „The Show Must Go On”, który 29 kwietnia będzie miał swoją premierę na kanale ABC.

Queen + Adam Lambert wydłużają trasę koncertową

Członkowie Queen i Adam Lambert spotkali się w 2009 roku na planie programu „American Idol”, gdzie Lambert stanął w finale przeciwko Krisowi Allenowi. Tak wspomina to Brian May:

Producenci „American Idol” poprosili nas o wystąpienie w finałowym programie, w którym Adam walczył z Krisem. Obaj są bardzo dobrymi wokalistami, ale między nami i Adamem natychmiast wywiązała się chemia.

Adam Lambert mówi:

Pierwsze spotkanie z nimi było surrealistyczne. Nie zdawałem sobie wówczas sprawy z wagi tego momentu.

Wkrótce jako Queen + Adam Lambert nawiązali współpracę, która trwa do dziś. May dodaje:

Nie chcę go nazywać „boskim darem”, ale nie prosiliśmy o niego, nie szukaliśmy go, po prostu się zjawił. I potrafił zrobić wszystko.

Nowa trasa koncertowa Queen + Adam Lambert nosić będzie tytuł „Rhapsody”, a w zapowiedzi prasowej możemy przeczytać, że będzie ona „eksperymentalna i naginająca reguły, jak naładowana przebojami dyskografia Queen”. Trasa wystartuje 10 lipca w Kanadzie, ale wiadomo już, że zostanie wydłużona do 2020 roku.

Tak o nadchodzącej trasie mówi Brian May:

Nasza poprzednia trasa miała najbardziej ambitną produkcję w naszej historii i zdobyliśmy najlepsze recenzje. Postanowiliśmy więc wyjść z czymś jeszcze bardziej ambitnym. Uważaj, Ameryko!

Ric Lipson, przedstawiciel firmy Stufish Entertainment, która zadba o konstrukcję sceny, zapewnia, że trasa ta:

poszerzy rozumienie tego, czym może być doświadczanie muzyki na żywo. Te koncerty będą najbardziej spektakularnymi w ich historii, innowacyjną i interaktywną ucztą nieprzemijającej siły muzyki Queen.

Adam Lambert dodaje natomiast:

Zaprojektowaliśmy zupełnie nowy spektakl muzyczny, który ukaże w nowym świetle te ikoniczne piosenki.

%%REKLAMA%% 

rf | fot. DianaKat1

KOMENTARZE

Przeczytaj także