Brian May o Adamie Lambercie: Nikt, z kim kiedykolwiek pracowałem, nie miał takiej skali

/ 31 sierpnia, 2018

Już jutro Queen rozpocznie cykl koncertów Las Vegas. W składzie legendarnego zespołu znajdą się oczywiście Brian May oraz Roger Taylor, a także współpracujący z nimi od 2011 roku wokalista Adam Lambert.

Ben Hardy dostał rolę w filmie o zespole Queen, dzięki… kłamstwu

Lider zespołu, Brian May, zapytany został przez Yahoo, co jego zdaniem na temat Adama Lamberta sądziłby Freddie Mercury:

Freddie by go jednocześnie kochał i nienawidził, ponieważ Adam otrzymał prawdziwy dar od Boga. To głos jeden na miliard, nikt nie ma takiej skali, nikt z kim kiedykolwiek pracowałem. Nie chodzi o samą skalę, ale jakość, z którą na niej pracuje. Widzę jak wspaniale rozwija się Adam, podobnie jak widziałem rozwój Freddiego.

Gitarzysta zaznaczył, że rolą Lamberta nigdy nie było naśladowanie Freddiego Mercury’ego – od samego początku miał możliwość własnej interpretacji utworów Queen:

Niekiedy przestaję grać, bo zaczynam myśleć: „co on właśnie robi?”. Ma wolność w kwestii interpretacji i niekiedy to mrozi krew w żyłach – chodzi o dźwięk, który tworzy i sposób, w jaki interpretuje konkretne utwory.

To nie pierwszy raz, gdy Brian May zachwyca się umiejętnościami wokalnymi Adama Lamberta. Z licznych wypowiedzi gitarzysty wywnioskować można, że ich współpraca potrwa jeszcze dłuższy czas. Szczególnie, że koncerty pod szyldem „Queen + Adam Lambert” cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie.

Powstał film o wokaliście Queen

Film „Bohemian Rhapsody”, w reżyserii Dextrera Fletchera oraz Bryana Singera, trafi na ekrany kin 2 listopada. Nie tak dawno, amerykańska wytwórnia 20th Century Fox postanowiła umilić czas oczekiwania na produkcję i udostępniła trailer (przypominamy o nim w dalszej części newsa), teraz – podgrzewając atmosferę – w sieci pojawiły się kolejne zdjęcia z produkcji, na których znaleźli się wszyscy członkowie formacji Queen.

Pod tym adresem możecie się z nimi zapoznać. 

W roli głównej w filmie „Bohemian Rhapsody” zobaczymy, znanego z serialu „Mr. Robot” Ramiego Maleka, który zagra Freddiego Mercury'ego. Za postać gitarzysty Briana Maya odpowiada brytyjski aktor filmowy i telewizyjny Gwilym Lee. Z kolei Joe Mazzello, który zagrał w biografii Marka Zuckerberga „The Social Network”, wcieli się w basistę Johna Deacona. Natomiast Ben Hardy wystąpi jako perkusista Roger Taylor.

Za scenariusz odpowiada Anthony McCarten („Teoria wszystkiego”), muzycznymi producentami są członkowie grupy: Brian May oraz Roger Taylor

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także