Brian May o momencie, kiedy na koncertach Queen pojawia się Freddie Mercury

/ 18 października, 2020


Gitarzysta Queen opowiedział o pewnym szczególnym momencie koncertów.


Kiedy Queen + Adam Lambert grają koncerty, pojawia się pewien szczególny moment. Brian May gra na gitarze akustycznej „Love Of My Life”, a na ekranie pojawia się Freddie Mercury. Publiczność słyszy też jego głos.

W wywiadzie dla „Express.co.uk” Brian May opowiada o tym momencie:

To piękny moment, uwielbiam go. Publiczność zapala światełka w telefonach, Freddie zjawia się w pełnej chwale, spajając wszystko z humorem, z którego zawsze słynął. A potem znika. Czasami jest to chwila pełna radości, a czasami pełna smutku, bo go z nami nie ma. Przede wszystkim czuję jednak wdzięczność za to wszystko, co razem zrobiliśmy i że możemy go uczcić czyniąc go częścią naszego koncertu.

O tym jak wyglądają dzisiejsze koncerty Queen, możecie przekonać się dzięki albumowi „Live Around The World”, na który złożyło się dwadzieścia utworów wykonywanych przez muzyków w latach 2014-2020. Zarówno CD, jak i DVD zawierają 22-minutowy koncert Fire Fight Australia, w trakcie którego zespół wykonał historyczną setlistę z koncertu Live Aid 1985: „Bohemian Rhapsody”, „Radio Ga Ga”, „Hammer To Fall”, „Crazy Little Thing Called Love”, „We Will Rock You” oraz „We Are The Champions”.

Więcej o Queen znajdziecie w Wydaniu Specjalnym, które trafi do sprzedaży w najbliższy poniedziałek, 19 października. Od teraz dostępne jest natomiast w naszym sklepie internetowym w standardowej cenie – 19,99 zł.

KOMENTARZE

Przeczytaj także