Brian May porównuje Paula Rodgersa i Adama Lamberta jako wokalistów Queen

/ 12 czerwca, 2019

Brian May w wywiadzie dla „Guitar World” został poproszony o porównanie współpracy z Paulem Rodgersem i Adamem Lambertem w Queen. Paul Rodgers śpiewał w Queen w latach 2004-2009 i wydał z zespołem album „The Cosmos Rocks”. Adam Lambert śpiewa z Queen od 2011 roku.

Adam Lambert mówi, czy nagra z Queen płytę

Brian May odpowiedział:

To dobre pytanie. Obaj są świetni. Spędziliśmy wspaniały czas z Paulem, ma własny styl, który zintegrowaliśmy z zespołem. Chcieliśmy grać więcej jego utworów, ale fani ich nie znali, więc graliśmy utwory Queen. Dobrze sobie z nimi radził, ale chyba trudno było mu rozstać się ze swoim materiałem. Podobał nam się ten eksperyment, ale musiał się skończyć.

Z Adamem jest zupełnie inna historia, bo potrafi on zaśpiewać wszystko to, co Freddie, a nawet więcej. Potrafi zaśpiewać „Good Old-Fashioned Lover Boy”, którego nie odważylibyśmy się proponować Paulowi.

Adam nie próbuje być Freddiem, ale równie dobrze radzi sobie z publicznością, lubi się przebierać.

Adam jest urodzoną gwiazdą rocka i frontmanem. Traktujemy Adama dokładnie tak samo, jak traktowaliśmy Freddiego.

W nowym filmie dokumentalnym zatytułowanym „The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story” wokalista opowiada, w jaki sposób zetknął się z twórczością zespołu. Było to, gdy wybrał się na film „Świat Wayne’a” z 1992 roku, gdy miał 10 lat. Znajduje się w nim słynna scena z utworem „Bohemian Rhapsody”.

%%REKLAMA%%

Adam Lambert trafił do Queen dzięki programowi „American Idol”, w którym zaśpiewał „Bohemian Rhapsody”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także