Brian May (Queen) chciałby kolejnego koncertu Live Aid

/ 7 maja, 2019

Live Aid odbyło się 13 lipca 1985 roku i zostało zorganizowane przez przez Boba Geldofa oraz Midge'a Ure'a w celu zebrania funduszy dla głodujących w Etiopii. Na Stadionie Wembley zagrali m.in. Queen, Phil Collins, Paul McCartney, U2 czy Dire Straits, natomiast na stadionie JFK Black Sabbath, Led Zeppelin, Judas Priest czy Eric Clapton. Nigdy wcześniej ani później nie udało się zorganizować tak wielkiego muzycznego przedsięwzięcia.

Porównaj „We Will Rock You” z Live Aid i „Bohemian Rhapsody” [WIDEO]

Zdaniem gitarzysty Queen, Briana Maya, nadszedł czas, żeby pomyśleć o organizacji kolejnej odsłony Live Aid. Jego zdaniem problemem, nad którym powinien pochylić się cały muzyczny świat, są zmiany klimatyczne. Muzyk powiedział w „The Daily Mirror”:

Młodsze pokolenie musiałoby chwycić tego byka za rogi. Wydaje mi się, że to konieczne, a my pomożemy jak tylko będziemy mogli.

– powiedział May. I dodał, że zadanie nie jest proste:

Od Live Aid ludzie widzieli tak dużo koncertów, których rolą było zmienianie otaczającego nas świata, że organizacja kolejnego koncertu może być trudniejsza, niż to na pierwszy rzut oka wygląda.

Występ na Live Aid był zdaniem wielu krytyków najlepszym w całym dorobku Queen. Ogromny nacisk na prawidłowe odtworzenie tych wydarzeń postawiono podczas produkcji filmu „Bohemian Rhapsody”. Przy pracach na planie filmowym aktywnie doradzali członkowie legendarnego zespołu z Brianem Mayem na czele:

%%REKLAMA%%

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także