Brian May (Queen) ocenia gitarzystów Pink Floyd, Deep Purple i Extreme

/ 18 lipca, 2020

W wywiadzie dla „Guitar World” gitarzysta Queen został zapytany co myśli o różnych, sławnych gitarzystach.

Zapytany o Davida Gilmoura z Pink Floyd, Brian May powiedział:

Cudowny gitarzysta. Uwielbiam go. Darzę go ogromnym szacunkiem. Widziałem jeden z pierwszych koncertów Pink Floyd i nigdy go nie zapomnę. Robił szalone rzeczy z bottleneckiem, co pasowało do ich ówczesnych, chaotycznych występów. Zawsze był jednym z moich ulubionych gitarzystów.

Ritchiego Blackmore’a z Deep Purple tak opisał:

Kolejny mój wielki bohater. Jest szalony. Oglądanie go to coś niesamowitego. Uważam, że jest jednym z najniebezpieczniejszych gitarzystów w historii i mówię to w jak najbardziej pozytywnym sensie. Wyprzedzał nas wszystkich.

Ostatnim wspomnianym gitarzystą był Nuno Bettencourt z Extreme:

Niesamowity gitarzysta, wyjątkowy. Dużo razem graliśmy i spędzaliśmy ze sobą czas. Jednym z najbardziej pamiętnych wieczorów był ten, gdy Extreme zagrał na koncercie pamięci Freddiego. Oglądałem ich z opadniętą szczęką. Nuno jest niedoceniony, a jest jednym z najlepszych, żyjących gitarzystów.

Kup wyjątkowy pakiet!

Jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki rockowej zasługuje na wiele publikacji. W naszych archiwum znajdziecie trzy numery „Teraz Rocków”, w których wiele miejsca poświęciliśmy zespołowi Queen.

Wciąż możesz kupić specjalny pakiet, który obejmuje trzy wspomniane numery pisma. W dwóch z nich znajdują się wkładki poświęcone właśnie Queen.

Za jedyne 19,99 zł otrzymasz:

  • „Teraz Rock” – 11/2006 (45) – wkładka o Queen
  • „Teraz Rock” – 01/2014 (131)
  • „Teraz Rock” – 01/2019 (191) – druga wkładka o Queen

[ZAMÓW TERAZ]

 

rf | fot. Raph_PH

KOMENTARZE

Przeczytaj także