Brian May (Queen) z pierwszym od 20 lat solowym utworem [AUDIO]

/ 19 grudnia, 2018

1 stycznia 2019 roku Brian May opublikuje pierwszy od ponad 20 lat solowy utwór. Zatytułowany będzie on „New Horizons”, a jego premiera będzie miała miejsce w wyjątkowym miejscu – w siedzibie NASA w Maryland.

Queen z najczęściej streamowaną piosenką XX wieku

New Horizons” to hołd Briana Maya dla misji tak samo nazwanej sondy NASA, która 1 stycznia 2019 roku ma zbliżyć się do planetoidy (486958) 2014 MU69, nazwanej Ultima Thule, znajdującej się w Pasie Kuipera rozciągającym się za orbitą Neptuna od 30 do około 50 jednostek astronomicznych od Słońca. Sonda została wystrzelona w 2006 roku, a koniec jej misji przewidziany jest na 2022 rok.

Brian May mówi:

Ten projekt nadał mi nową energię. Jest to wspaniałe wyzwanie, by połączyć dwie strony mojego życia – astronomię i muzykę. To Adam Stern, pomysłodawca tej misji NASA, rzucił mi w maju tę rękawicę. Zapytał mnie, czy nie skomponowałbym muzyki specjalnie na moment, gdy sonda NH zbliży się do Ultima Thule. To najdalsze miejsce, do którego sięgnął człowiek i najdalszy obiekt, jaki będziemy mogli na Ziemi oglądać z bliska.

Premiera utworu „New Horizons” będzie transmitowana na żywo, a początek transmisji planowany jest na godzinę 0.02 czasu lokalnego, czyli 6.02 w Polsce.

Fragmentu kompozycji możecie wysłuchać już teraz poniżej.

rf | fot. Maria Sealey

KOMENTARZE

Przeczytaj także