Brian Tatler (Diamond Head) wskazuje ulubiony i najbardziej niedoceniony album Metalliki

/ 24 listopada, 2020


Diamond Head to jedna z największych inspiracji Metalliki. Co Brian Tatler myśli o albumach tego zespołu.


Kiedy Metallica zaczynała, jedną z jej największych inspiracji był brytyjski zespół Diamond Head. Kalifornijczycy włączyli do swojego repertuaru kilka utworów tej grupy.

Co gitarzysta Diamond Head myśli o dorobku Metalliki? Brian Tatler w wywiadzie dla „Metal Nation” został zapytany o ulubiony album Metalliki.

Odparł:

To prawdopodobnie „Czarny album”, ma niesamowitą produkcję i wypełniony jest dobrymi piosenkami. Widziałem ich kilka razy na tej trasie w 1991 i 1992 roku, słyszałem więc na żywo takie numery jak „Wherever I May Road”, „Through The Never” i oczywiście „Sandman”, „Sad But True” i „Nothing Else Matters”. Widziałem też jak grali „Czarny album” w całości od końca, co też było świetne.

A jaki album Metalliki Tatler uznaje za najbardziej niedoceniony?

No nie wiem. „And Justice For All” miał złe recenzje, bo nie brzmiał dobrze. Nie ma tam basu. Trudno przywyknąć do tej płyty. Ale uważam, że piosenki są świetne. Mój ulubiony numer Metalliki, „One”, jest na tej płycie. Ale kiedy słucham tego albumu myślę sobie „dajcie więcej basu”. „Load” też jest niezły. Ma parę niezłych numerów.

Diamond Head odwdzięczył się ostatnio Metallice i nagrał jej utwór „No Remorse”. Klip do niego możecie obejrzeć poniżej.

Więcej o Metallice i jej dorobku znajdziesz w przygotowanym przez „Teraz Rock” Wydaniu Specjalnym, dostępnym teraz w pakiecie z numerem z Metallicą na okładce.

PAKIET METALLICA WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także