Brodka i The Dumplings połączyli siły i nagrali nową wersję przeboju [WIDEO]

/ 28 października, 2018

To już czwarta współpraca w ramach Powrotów T-Mobile Electronic Beats. Na tapecie „Granda” Brodki, w którą nowego ducha tchnęli Justyna Święs i Kuba Karaś z The Dumplings. Tym samym utwór ten zamyka wyjątkowy projekt przypominający i odświeżający wielkie hity. Za pomysłem na klip i jego reżyserią stoi sama Brodka.

Brodka o pracy nad klipem:

Pomysł na teledysk pojawił się niedługo po tym kiedy dowiedziałam się o naszej planowanej współpracy z The Dumplings. Podeszłam do tego projektu bardzo emocjonalnie i ambicjonalnie, bo „Granda” nigdy nie doczekała się teledysku i w końcu pojawiła się szansa żeby to zmienić. Wiedziałam, że chcę stoczyć walkę ze sobą na ekranie, szukałam tylko odpowiedniej dyscypliny. Wybór padł na sumo. Od razu wyobraziłam sobie dmuchane kostiumy, tradycyjny ring, japońską arenę, a całość utrzymaną w humorystycznym stylu. Do udziału zaprosiłam wyjątkowych gości, Karola Strasburgera jako sędziego i prawdziwą fighterkę czyli Joannę Jędrzejczyk.

Album „Granda” ujrzał światło dziennie w 2010 roku i okazał się radykalnym zwrotem w karierze Brodki. Bogatsza o życiowe doświadczenia, pewna siebie i gotowa na artystyczne eksperymenty, artystka wróciła po czterech latach milczenia z bezkompromisowym materiałem, łączącym awangardowe elektroniczne brzmienia z ludyczną nutą, do tego mocne, wręcz punkowe, zapadające w pamięć teksty – to była recepta na sukces.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także