Bruce Dickinson był zawiedziony płytą „Seventh Son Of A Seventh Son”

/ 16 stycznia, 2022


Wokalista Iron Maiden przyznał, że był zawiedziony słynnym albumem grupy. Wyjaśnia dlaczego.


Seventh Son Of A Seventh Son” należy do najlepszych albumów Iron Maiden. Grupa nagrała album koncepcyjny, jednak wokalista Iron Maiden miał jeszcze większą wizję odnośnie tej płyty.

W wywiadzie dla „Tylko Rocka” z 1998 roku przeprowadzonym przez Wiesława Weissa tłumaczył, jak ona miała wyglądać i dlaczego był zawiedziony płytą:

Koncepcja całości pochodziła od Steve’a. Wydała mi się interesująca i rozwinąłem ją w opowieść, która następnie stała się podstawą tekstów. Chciałem, by do płyty dołączona została książka czy choćby broszura z całą tą historią, którą piosenki jedynie ilustrowały, ale okazało się, że oczekuję zbyt wiele. W rezultacie nagraliśmy concept album, który tak naprawdę nie był concept albumem, ponieważ poszczególne piosenki tylko luźno łączyły się ze sobą. Moim zdaniem było to coś haniebnego. Queensryche w tym samym czasie nagrał „Operation: Mindcrime”, według mnie najlepszy album w tamtym roku. I właśnie coś takiego mogliśmy zrobić i my, bo takie przecież było pierwotne założenie „Seventh Son”. Ale nie zrobiliśmy. Byłem tym ogromnie zawiedziony. Chociaż nadal uważam, że „Seventh Son” to dobra płyta.

Cały wywiad z Bruce’em Dickinsonem znajdziecie w Wydaniu Specjalnym poświęconym Iron Maiden, które dostępne jest w sprzedaży.

IRON MAIDEN WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także