Bruce Dickinson: Chciałem odejść z Iron Maiden już wcześniej

/ 21 grudnia, 2017

Bruce Dickinson zadebiutował w składzie Iron Maiden na wydanej w 1982 roku płycie „The Number Of The Beast”. Z grupy odszedł w 1993, ale – jak sam twierdzi – taką decyzję mógł podjąć już kilka lat wcześniej.

Behemoth zapowiada koncertowe wydawnictwo

Wokalista był bliski opuszczenia zespołu tuż po zakończeniu trasy promującej płytę „Powerslave”, która zakończyła się w 1985 roku i trwała ponad rok. W jej trakcie muzycy zagrali prawie 200 koncertów. Bruce Dickinson w wywiadzie dla portalu „Loudwire” powiedział:

Tak, myślałem o tym. Byłem po prostu bardzo, ale to bardzo, wyczerpany psychicznie przez tą całą harówkę: 13 miesięcy w trasie bez ustatkowanego życia towarzyskiego.

Ludzie mówią: „Przestań narzekać – jesteś gwiazdą rocka i zarabiasz mnóstwo pieniędzy”. Ja wtedy odpowiadam: „Tak, rzeczywiście jestem, jeśli więc postanowię to zakończyć, to będzie tylko mój wybór”.

Dlatego też pomyślałem o tym wówczas. Sądziłem, że są inne rzeczy, które mógłbym robić, zarabiałbym może mniej, ale dałoby mi to taki sam lub wyższy poziom satysfakcji.

Poważnie rozważałem pomysł, aby zostać trenerem szermierki na pełny etat. 

Dickinson dodał również, że chciał w tamtym okresie osiągnąć właściwą równowagę między podróżowaniem i byciem w trasie, a życiem osobistym:

Mieliśmy sześć miesięcy wolnego [po zakończeniu trasy promującej album „Powerslave” – przyp. szy], po tym czasie zacząłem dostrzegać wspomnianą proporcję. Jednak ciężko było przewidzieć czy ruszenie w trasę trwającą kolejny rok, na tym etapie mojego życia, byłoby czymś pomocnym, oprócz zarobienia pieniędzy. 

Wokalista ostatecznie odszedł z zespołu w 1993, po zakończeniu trasy, na której promowali płytę „Fear of the Dark” (1992). Dickinson, po nagraniu czterech solowych albumów, w 1999 wrócił do Iron Maiden

Biografia wokalisty już dostępna

22 listopada ukazała się na polskim rynku nakładem wydawnictwa SQN autobiografia Bruce'a Dickinsona zatytułowana „Do czego służy ten przycisk?”. Wokalista zaczął nad nią pracować w 2015 roku, kiedy zakończył walkę z nowotworem. Pisał ją głównie podczas trasy koncertowej Iron Maiden, promującej album „The Book Of Souls”. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także