Bruce Dickinson (Iron Maiden) tłumaczy tytuł swojej autobiografii

/ 6 marca, 2019

Bruce Dickinson w autobiografii „Do czego służy ten przycisk?” opowiedział o swojej historii w Iron Maiden, o stoczonej walce z chorobą, a także o swojej pasji, jaką jest lotnictwo. To właśnie ona podsunęła pomysł na tytuł książki.

Członkowie Iron Maiden, Metalliki i Foo Fighters zagrali razem

Bruce Dickinson został zapytany w wywiadzie dla Eddiego Trunka, skąd wziął pomysł na tytuł. Wokalista Iron Maiden odpowiedział:

To zdanie, które wypowiadają ludzie, którzy pierwszy raz wchodzą do kokpitu samolotu albo zasiadają za sterami symulatora lotu. Jeśli ktoś nigdy wcześniej nie był w kokpicie to pierwsze jego pytanie zwykle brzmi: „Do czego służy ten przycisk?”. Piloci lubią sobie wtedy żartować i mówią: „Hmm, nie wiem, sprawdźmy, do czego służy ten przycisk”.

Uznałem, że to dobra metafora mojego życia, bo całe życie przeżyłem zgodnie z filozofią: „Ciekawe co się stanie, jeśli zrobię to”. W książce wygląda to tak, jakby za wszystkim stały jakieś intencje, ale tak naprawdę jest to kwestia przypadku.

Iron Maiden jakiś czas temu rozpoczął serię wznowień swojej dyskografii. Pod koniec 2018 roku dostaliśmy pierwszą serię płyt, obejmującą wydawnictwa od „Iron Maiden” do „Piece Of Mind”. Tym razem wznowienia doczekają się płyty „Powerslave”, „Somewhere In Time”, „Seventh Son Of A Seventh Son” i „No Prayer For The Dying”. Seria ukaże się 22 marca 2019 roku.

%%REKLAMA%%

Kolejne dwie serie płyt, uzupełniające dyskografię Iron Maiden do albumu „The Book Of Souls” z 2015 roku ukażą się w ciągu najbliższych miesięcy.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także