Bruce Dickinson o nadchodzącej trasie Iron Maiden: Będziecie zaskoczeni!

/ 15 marca, 2018

W tym roku formacja Iron Maiden rusza w kolejną trasę koncertową, która rozpocznie się pod koniec maja w Estonii. Muzycy odwiedzą również nasz kraj i to dwukrotnie – 27 i 28 lipca zagrają w krakowskiej Tauron Arenie. Czego możemy po nich oczekiwać? Wokalista grupy postanowił na to pytanie odpowiedzieć. 

Glenn Tipton opublikował specjalne oświadczenie

Bruce Dickinson w najnowszym wywiadzie dla amerykańskiego magazynu „Kerrang!”, rzecz jasna, nie chciał i… nie mógł, powiedzieć wszystkiego, ale co nieco zdradził w tym temacie. 

Patrząc z mojej perspektywy, nie zwracałem zbytniej uwagi na element gry [trasa jest oparta na grze „Legacy of the Beast”  – przyp. szy], tak szczerze mówiąc. Skupiałem się na tym, co może uczynić setlistę czymś niesamowitym, podobnie rzecz ma się z całym wystrojem sceny. Jeśli patrzymy na przedstawienie, to z pewnością będzie ono przewyższało to, które zrobiliśmy podczas trasy promującej album „The Book of Souls”. Podchodzę do tego wszystkiego inaczej.

Jestem świadomy, że w ostatnich latach popadliśmy w rutynę, w związku z kilkoma utworami. Dlatego też chcę spróbować trochę to wszystko przewietrzyć.

Wokalista również dodał:

[…] Chcę, aby ludzie mówili: „Wow! Do jasnej cholery, musisz zobaczyć to show”. Chcę, żeby ludzie byli również zaskoczeni i gdy będą wracać do domu stwierdzą: „Ku*wa, nie mogę uwierzyć, że zagrali ten utwór”. Takiej reakcji oczekuję. […] Zagramy jedną lubi dwie kompozycje, które spowodują, że fani naprawdę będą zaskoczeni. Po pierwszym koncercie w mediach społecznościowych nastąpi istne szaleństwo.

Koncept całej trasy został zainspirowany – tak jak już wcześniej zostało wspomniane -grą „Legacy of the Beast” oraz komiksem o tej samej nazwie. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie grupy, trasa pod tym szyldem będzie kontynuowana również w 2019 roku.

 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także