Bruce Dickinson reaguje na stwierdzenie, że Iron Maiden są dinozaurami

/ 27 grudnia, 2021

Muzycy z Iron Maiden mają za sobą naprawdę udany rok, co w ostatnim wywiadzie podkreślał Bruce Dickinson.


Iron Maiden działa nieprzerwanie od 1975 roku. Niedługo minie pół wieku wspaniałej, pełnej sukcesów przygody. Dla niektórych jednak to zespół z poprzedniej epoki, a podobne stwierdzenia docierają do członków legendarnej brytyjskiej formacji.

Postanowił na nie zareagować wokalista, Bruce Dickinson:

Ludzie mówią, że jesteśmy dinozaurami. A my na to: „To prawda, a nie zostało ich zbyt wiele”. To jest to, czym jesteśmy i to jest to, co robimy.

To stwierdzenie wynikało z tego, że przez pewien czas najnowsza płyta zespołu, „Senjutsu”, rywalizowała o miano najchętniej kupowanej z wydawnictwem Drake’a. Tak o tym pojedynku wypowiedział się Dickinson:

Poszliśmy łeb w łeb z Drakiem w tygodniu, w którym ukazał się album. Nie bardzo rozumiem, co on robi, ale wiem, że wielu ludzi to rozumie. Idąc z nim łeb w łeb, myślałem sobie o nas: „To jest prawdziwa muzyka grana przez bandę starych wyjadaczy, którzy nie idą na żadne ustępstwa wobec czasów, w których żyją”.

O płycie „Senjutsu” i wielu innych sprawach związanych z Iron Maiden przeczytać możecie w „Wydaniu specjalnym”, które nasza redakcja poświęciła brytyjskiej ikonie metalu. Pismo dostępne jest w sprzedaży!

„Iron Maiden – Wydanie Specjalne” – ZAMÓW TERAZ!

KOMENTARZE

Przeczytaj także