Bruce Dickinson wskazuje album, na którym Iron Maiden zrobił krok do tyłu

/ 3 stycznia, 2022


Bruce Dickinson przyznaje, że podczas pracy nad tym albumem Iron Maiden czuł frustrację.


Wydany w 1992 roku album „Fear Of The Dark” Iron Maiden powstawał we frustrujących okolicznościach. W wywiadzie dla „Tylko Rocka” z 1998 roku przeprowadzonym przez Wiesława Weissa Bruce Dickinson przyznał, że zespół nie chciał na tej płycie iść do przodu, więc poszedł do tyłu.

Dickinson powiedział:

Nawet nie pamiętam, jakie utwory są na „Fear Of The Dark”… Ten album był próbą cofnięcia się w czasie i odnalezienia w sobie energii, z której zrodziły się płyty „Piece Of Mind” i „Seventh Son”. Tak w każdym razie ja to widziałem, pisząc utwory na „Fear Of The Dark”. Uważałem, że jeśli reszta zespołu nie chce pójść do przodu, może powinniśmy zrobić krok do tyłu (śmiech). Jak już mówiłem, byłem wtedy sfrustrowany, stawiając sobie pytanie, na ile jeszcze sposobów można robić to samo. I odchodziłem od zmysłów, próbując zrobić coś, by piosenki tworzone według jednego wzorca zabrzmiały inaczej. Bo Steve za nic nie chciał zmienić formuły. A ja coraz trudniej to znosiłem. I na „Fear Of The Dark” zamiast fantazjować i wymyślać historyjki, jak to robiłem wcześniej, spróbowałem napisać teksty bardziej osobiste, a zarazem w bardziej bezpośredni sposób odnoszące się do słuchaczy. Pomyślałem, że skoro nie zmienia się muzyka, spróbuję zmienić choćby jeden element układanki – teksty.

Nic dziwnego, że niebawem po wydaniu tej płyty Dickinson na parę lat rozstał się z Iron Maiden.

Cały wywiad z Bruce’em Dickinsonem znajdziecie w Wydaniu Specjalnym poświęconym Iron Maiden.

„Iron Maiden – Wydanie Specjalne” dostępne jest w sprzedaży ogólnej – znajdziecie je w salonach Empik oraz Inmedio, a także w wybranych kioskach w całej Polsce. Niezmiennie pismo oferujemy również w naszym sklepie internetowym.

„Iron Maiden – Wydanie Specjalne” – ZAMÓW TERAZ!

KOMENTARZE

Przeczytaj także