Bruce Dickinson wskazuje utwór, który nie powinien był trafić na album Iron Maiden

/ 9 sierpnia, 2020

Album „The Number Of The Beast” otworzył nowy rozdział w historii Iron Maiden. Do zespołu dołączył wokalista Bruce Dickinson i z nim w składzie muzycy nagrali jeden z najbardziej klasycznych albumów metalu lat 80. Jednak Dickinson przyznaje, że grupa popełniła wówczas jeden błąd.

W wywiadzie dla zachodniego „Metal Hammera” Dickinson powiedział:

Jedynym błędem, jaki popełniliśmy to umieszczenie na płycie „Gangland” zamiast „Total Eclipse”. Wybraliśmy „Gangland”, bo był to pierwszy numer, jaki razem nagraliśmy.

Total Eclipse” trafił na stronę B singla „Run To The Hills”, a w 1998 roku błąd naprawiono, kiedy w reedycji płyty umieszczono oba utwory.

%%REKLAMA%%


REKLAMA

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kultowym Guns N' Roses w jednym miejscu! Prezentujemy ekskluzywne, czwarte już w naszym dorobku „Wydanie Specjalne”, które przygotowała redakcja „Teraz Rocka”, a które w całości poświęciliśmy jednemu z najważniejszych rockowych zespołów w historii – legendarnemu Guns N' Roses.

[ZAMÓW TERAZ]

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie i recenzje wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli aż czternaście szczerych wywiadów
  • Pistolety i noże: Warszawa, Rybnik, Gdańsk, Chorzów i… Nowy Jork
  • Solową karierę Slasha
  • I wiele, wiele więcej!

„Guns N' Roses – Wydanie Specjalne” trafi do regularnej sprzedaży 1 lipca tego roku i będzie do kupienia w kioskach w całej Polsce za 19,99 zł. W tym miejscu możesz kupić ją w przedsprzedaży w promocyjnej cenie – za jedyne 17,99 zł!

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także