Bruce Springsteen nie wyruszy w trasę z E Street Band? Artysta wydał oświadczenie

/ 5 grudnia, 2018

Kilka dni temu świat obiegła wypowiedź Bruce’a Springsteena, z której wynikało, że w 2019 roku zamierza wydać solowy album i wyruszyć w trasę koncertową z E Street Band. Pochodziła ona z wywiadu dla magazynu „The Times”.

Bruce Springsteen zapowiada nową płytę i trasę

Bruce Springsteen postanowił się odnieść do tych rewelacji, publikując na swoim Facebooku wiadomość:

Krótka informacja odnośnie plotek w sprawie E Street. Mamy nadzieję wrócić do was wkrótce, jednak E Street Band nie będzie koncertował w 2019 roku. Zanim powrócę do mojej pracy, ten rok poświęcę na odpoczynek po koncertach na Broadwayu i na pracę nad różnymi projektami. Mamy nadzieję do was powrócić wkrótce, a zanim to się stanie, członkowie zespołu będą występować z własnymi projektami, które zasługują na wasze wsparcie.

Wygląda więc na to, że kolejna trasa koncertowa Bruce’a Springsteena i E Street Band nie odbędzie się wcześniej jak w 2020 roku.

Ostatni studyjny album Springsteena to „High Hopes” z 2014 roku, który zawierał głównie nowe wersje utworów zarejestrowanych już wcześniej oraz przeróbki piosenek innych artystów.

W 2016 roku artysta odbył długą trasę koncertową przy okazji reedycji płyty „The River” z 1980 roku. Podczas części koncertów wykonywał ten dwupłytowy album w całości.

14 grudnia 2018 ukaże się album „Springsteen On Broadway”, dokumentujący solowe koncerty artysty na Broadwayu, a dwa dni później na platformę Netflix trafi film dokumentalny pod tym samym tytułem. Poniżej możecie obejrzeć jego zwiastun.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także