Bruce Springsteen zapowiada nową płytę i trasę na 2019 rok

/ 3 grudnia, 2018

Jesienią 2017 roku Bruce Springsteen wystartował z serią solowych koncertów w Walter Kerr Theatre na Broadwayu. Występy okazały się tak dużym sukcesem, że kontrakt kilkakrotnie przedłużano. Ostatecznie zakończą się one 15 grudnia 2018 roku, a towarzyszyć im będzie wydanie koncertowej płyty i filmu na platformie Netflix.

Bruce Springsteen jednak nie zamierza odkładać gitary. Na 2019 rok planuje wydanie kolejnej płyty studyjnej oraz trasę koncertową z E Street Band. Póki co artysta potwierdził, że będzie grał w Wielkiej Brytanii, można się jednak spodziewać także występów w innych krajach europejskich.

W wywiadzie dla „The Times” Springsteen o nowej płycie mówi:

Z braku lepszego określenia, jest to autorska płyta. Bardziej przypomina album solowy.

Ostatni studyjny album Springsteena to „High Hopes” z 2014 roku, który zawierał głównie nowe wersje utworów zarejestrowanych już wcześniej oraz przeróbki piosenek innych artystów.

W 2016 roku artysta odbył długą trasę koncertową przy okazji reedycji płyty „The River” z 1980 roku. Podczas części koncertów wykonywał ten dwupłytowy album w całości.

14 grudnia 2018 ukaże się album „Springsteen On Broadway”, dokumentujący solowe koncerty artysty na Broadwayu, a dwa dni później na platformę Netflix trafi film dokumentalny pod tym samym tytułem. Poniżej możecie obejrzeć jego zwiastun.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także