„Brud” Mötley Crüe podzielił fanów i krytyków

/ 24 marca, 2019

Brud” to adaptacja tak samo zatytułowanej książki, opowiadającej szaloną i przegiętą biografię zespołu Mötley Crüe. Film w reżyserii Jeffa Tremaine’a kilka dni temu trafił na platformę Netflix i dość mocno spolaryzował widzów.

Mötley Crüe udostępnili kolejne utwory ze ścieżki dźwiękowej filmu

Aktualnie w serwisie „Rotten Tomatoes” film dostał 86% pozytywnych recenzji fanów, ale zaledwie 43% pozytywnych recenzji krytyków. Przytaczamy kilka z nich.

Jorge Rivera Rubio z „QiiBO” napisał:

Gdyby ten film był osobą, złapałby mnie za tyłek, zaproponował narkotyki, narzygał na buty, a po przeprosinach, próbował przelecieć moją żonę. Bawiłem się świetnie!

Alex McLevy z „AV Club” napisał natomiast:

Gdyby ten film był choć w połowie tak zabawny, za jaki go mają członkowie Mötley Crüe.

Niektórzy recenzenci narzekali na to, że negatywne zachowania członków zespołu przedstawione są tu w pozytywnym świetle, albo że taki film nie powinien pojawić się w czasach, gdy w mediach przedstawia się silne kobiety (to opinia Lorraine Ali z „Los Angeles Times”). Owen Gleiberman z „Variety” skrytykował natomiast techniczne aspekty filmu:

To kiepsko napisany szkic filmu w stylu VH1, bez atmosfery, z kiepskim oświetleniem i ze spłyconą warstwą psychologiczną, która nie pozostawia nic między wierszami.

Wśród pozytywnych recenzji, chwalono przede wszystkim pokazanie nieokiełznanego, imprezowego charakteru zespołu. Rafer Guzman z „Newsday” stwierdził:

To cudownie niechlujny film o ostatnich prawdziwych złych chłopcach rock’n’rolla.

%%REKLAMA%%

W filmie „Brud” wystąpili Daniel Webber („The Punisher"), który wcielił się w Vince’a Neila, Douglas Booth zagrał Nikkiego Sixxa, raper Machine Gun Kelly wystąpił jako Tommy Lee, a Iwan Rheon („Gra o tron”) wcielił się w Micka Marsa. Ponadto w filmie pojawią się też Tony Cavalero jako Ozzy Osbourne i Rebekah Graf jako była żona Tommy’ego Lee, Heather Locklear.

Film „Brud” dostępny jest na platformie Netflix.

Więcej o Mötley Crüe i filmie „Brud” przeczytacie w kwietniowym „Teraz Rocku”, który trafi do sprzedaży już 27 marca.

A jak Wy oceniacie „Brud”? Podzielcie się opiniami w komentarzach.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także