Brytyjscy fani The Rolling Stones oburzeni cenami biletów

/ 27 lutego, 2018

Wiosną The Rolling Stones wyruszą w trasę koncertową po Europie, która obejmie głównie Wielką Brytanię, ale grupa zagra też kilka koncertów na kontynencie, w tym w Polsce. Radość fanów została przygaszona na wieść o cenie biletów.

Metalmania 2018. Kolejne zespoły dołączają do składu

Za bilet na koncert w Londynie fani będą musieli zapłacić nawet 400 funtów plus 52 funty opłaty manipulacyjnej, czyli w przeliczeniu na złotówki po aktualnym kursie, ponad 2100 PLN. Za miejsca siedzące na londyńskie koncerty fani będą musieli zapłacić nawet 200 funtów, czyli prawie 1000 PLN. Najtańsze bilety kosztują w okolicach 100 funtów, czyli ponad 400 PLN.

Podobne ceny biletów są na inne koncerty tej trasy. Jeden z fanów na Twitterze napisał:

Ceny biletów na The Rolling Stones są szalone. I tak je kupię, ale od kiedy akceptowalne jest, by zespół żądał po 100 funtów za koncert? Dzisiaj staje się to normą wśród wielkich gwiazd. Szaleństwo.

Inny napisał:

Uwielbiam The Rolling Stones, ale 90+ funtów za bilet to zdzierstwo. Ceny biletów na koncerty stają się niedorzeczne.

Podobne reakcje wywołały cent biletów na koncert The Rolling Stones w Polsce, który będzie miał miejsce 8 lipca 2018 roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Najtańsze bilety kosztują 395 PLN, zaś za miejsce pod sceną trzeba będzie zapłacić 1950 PLN.

Przytaczamy kilka komentarzy z naszej strony i profilu Facebook:

Marta Kwiatkowska:

No cóż, rano się wybierałam, ale teraz to już chyba nie

Wiem, że Keith Richards przeżyje każdego, ale może byłaby to ostatnia okazja żeby go jeszcze zobaczyć za swojego życia

Krystian Bednarek:

400zł za wizje na telebimie to trochę sporo. Nie wypominam nic o fonii bo ona nie istnieje na PGE Narodowy.

Ola Kamińska:

Cieszcie się że w końcu do naszego kraju im się chce przyjechać. Co do cen- tak, są wysokie ale wciąż niższe niż ich koncerty w innych państwach

Sławek Dymczyk:

Skandal

Magda Sawicka:

Te ceny to jakiś żart XD

bryk:

A ja pójdę, nawet za tę kosmiczną cenę. Byłem na Narodowym, na koncercie Paula McCartney`a siedziałem w 12 rzędzie, wrażenia nieopisane i niezapomniane. To ostatnia szansa żeby zobaczyć tych weteranów, nie chcę później pluć sobie w brodę.

Trochę tańsze są bilety na koncert w Marsylii – ceny wynoszą od 45,50 euro (190 PLN) do 287,50 euro (1200 PLN).

Bilety na koncert w Polsce trafią do przedsprzedaży na stronie Eventim 1 marca, zaś do ogólnej sprzedaży, 2 marca o godzinie 10.00.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także