Budka Suflera zapowiedziała album będący hołdem dla Romualda Lipki

/ 5 listopada, 2020


Już za kilka dni premierę będzie miał nowy utwór Budki Suflera zapowiadający album „10 lat samotności”.


Już jakiś czas temu w sieci pojawił się singiel „Niebo co dzień”, który zapowiada nowy album Budki Suflera z Felicjanem Andrzejczakiem w składzie. Wydawnictwo zatytułowane „10 lat samotności” ma zostać opublikowane 20 listopada. Wcześniej, bo 10 listopada, światło dzienne ujrzy tytułowa kompozycja.

Sporo o wydawnictwie napisał sam zespół w mediach społecznościowych:

W ubiegłym roku, po ponad czterdziestu latach znajomości postanowiliśmy nagrać wspólnie pierwszą płytę. Tak, pierwszą. Było nas czterech. Lipko, Andrzejczak, Jurecki i Zeliszewski. Budka Suflera i Felicjan Andrzejczak. Z bohaterów tamtej sceny została nas już tylko trójka. Romek odszedł. Zostawił piosenki.

„10 lat samotności” to tytuł płyty oraz utworu, który chcemy państwu zaprezentować. W nagraniu pomogli nam dwaj gitarzyści: Darek Bafeltowski i Piotrek Bogutyn. Jakże delikatnej w tym momencie roli klawiszowca podjął się Piotr Sztajdel. Całość drużyny dopełnił Robert Dudzic, dźwiękowiec i producent od trzydziestu lat działający na rynku USA. Ta i pozostałe piosenki to naturalna reakcja ludzi na smutek, żal, złość, rozgoryczenie. Ludzi, którzy włożyli w te dźwięki, to co mieli: talent, entuzjazm, szaleństwo, wyobraźnię, serce… Powstała scena dźwięków jakiej nie planowaliśmy ale przez to, być może niezwykła.

Tekst do piosenki „10 lat samotności” napisał stary przyjaciel Zbyszek Hołdys, będący z Romkiem od zawsze w wielkiej zażyłości. Film zrealizował Jan Marciniak. A muzykę stworzył Romek.

Poniżej film nagrany przez Budkę Suflera w związku z premierą nowej płyty:

KOMENTARZE

Przeczytaj także