Była fotograf zarzuca managementowi Guns N’ Roses naruszenie praw oraz znęcanie

/ 15 listopada, 2023


Katarina Benzova, która przez wiele lat pracowała dla Guns N’ Roses w roli fotografa złożyła pozew przeciwko zespołowi oraz jego managementowi.


Katarina Benzova pracowała jako oficjalna fotograf dla Guns N’ Roses od 2010 do 2022 roku. W listopadzie 2023 zaś złożyła pozew przeciwko samemu zespołowi, jak i powiązanym z nim firmom Gundam LLC oraz Team Brazil, a także menadżerowi Fernando Lebeisowi.

Benzova uważa, że pozwani naruszyli jej prawa autorskie wykorzystując jej fotografie bez jej zgody i wstrzymując jej wypłaty licencyjne. Ponadto samemu Fernando Lebeisowi zarzuciła, że od 2016 do 2022 roku próbował ją uwieść, a gdy mu odmawiała, stawał się wobec niej agresywny, manipulował nią, wyzywał, ośmieszał, poniżał i się nad nią znęcał. Ostatecznie miał obniżyć jej pensję, a podczas tras umieszczać ją w tańszych hotelach i kazał płacić z własnej kieszeni za różne wydatki.

Portal „Loudwire” opublikował oświadczenie Guns N’ Roses, w którym zespół i management odcinają się od tych zarzutów, pisząc:

Pani Benzova pracowała dla zespołu przez 12 lat i była sowicie wynagradzana i bardzo dobrze traktowana. Dopiero po zaprzestaniu korzystania z jej usług w 2022 roku próbowała przywłaszczyć prawa do fotografii, które zgodnie z umową, należą do zespołu. Zespół bardzo poważnie podchodzi do tych zarzutów, jednakże wszystkie dowody wskazują na to, że jej oskarżenia są kategorycznie i niepodważalnie fałszywe. Pojawiły się one po tym, jak zespół przygotował pozew przeciwko Pani Benzovie za próbę przypisania sobie praw do zdjęć zespołu.

Ponadto grupa poinformowała, że Katarina Benzova podpisując w 2010 roku kontrakt z Guns N’ Roses zgodziła się na przekazanie wyłącznych praw do zdjęć firmie Gundam LLC.

GUNS N’ ROSES WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także