Były basista Metalliki, Ron McGovney, pokazał pierwszą wizytówkę zespołu. Rarytas!

/ 19 stycznia, 2021

Jesteście ciekawi, jak wyglądała wizytówka zespołu Metallika na samym początku ich muzycznej kariery? Ron McGovney spieszy z pomocą!


Pierwszy basista Metalliki, Ron McGovney, ma w swoich zbiorach wiele ciekawych przedmiotów, które związane były z początkiem funkcjonowania słynnej grupy. Właśnie pokazał jeden z nich.

Chodzi o wizytówkę, którą stworzono na potrzeby promocji zespołu. Jest bardzo prosta, ponieważ z przodu ma jedynie logo Metalliki, napis – to ciekawe – „Power Metal”, a także numer telefonu.

Tak napisał o niej Ron McGovney:

Oryginalna wizytówka Metalliki. Numer telefonu był tym, który miałem w swojej sypialni w 1979 roku. W 1981 roku przeprowadziłem się do wynajmowanego przez nas domu, który znajdował się nieopodal, ale zabrałem ten numer ze sobą. To właśnie w tym domu Metallika rozpoczęła swoją przygodę. Przeniosłem się później do mieszkania, w którym funkcjonowałem w latach 1983-1987, ale wciąż miałem ten sam numer telefonu.

Poniżej wpis wraz ze zdjęciem:

Ron McGovney był basistą Metalliki w latach 1981-1982. Jego następcą został Cliff Burton, który pełnił tę rolę do 1986 roku, czyli swojej tragicznej śmierci. Później na jego miejsce dołączony został Jason Newsted i pozostał na stanowisku 2001 rok. Na chwilę do zespołu dołączył Bob Rock, a następnie w 2003 roku Rob Trujillo. Ten ostatni jest basistą Metalliki do chwili obecnej.

WYDANIE SPECJALNE METALLICA + BLACK SABBATH

KOMENTARZE

Przeczytaj także