Były frontman Cro-Mags atakuje Dave’a Grohla za koncerty tylko dla zaszczepionych

/ 19 lipca, 2021


Granie koncertów tylko dla zaszczepionych osób jest kontrowersyjnym tematem.


Były frontman Cro-Mags, John Joseph mocno skrytykował pomysł grania koncertów tylko dla zaszczepionych osób. Dostało się zwłaszcza Dave’owi Grohlowi, którego zespół Foo Fighters postanowił zagrać dla zaszczepionych.

Joseph w wywiadzie dla „The Void With Christina” mówi:

Jest ten skurwiel, Dave Grohl, który grał na bębnach w Scream i supportował Cro-Mags, a teraz gra w Flu Pfizers, Flu Fighters i mówi „gramy koncerty tylko dla zaszczepionych”. Co to za brednie? Co ty, kurwa, masz w swoim pieprzonym łbie, że chcesz grać koncerty tylko dla zaszczepionych?

W Polsce głośno było o oświadczeniu zespołu Kult, który porównał koncerty dla zaszczepionych do apartheidu.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Jordan Babula zapytał Kazika Staszewskiego czy takie porównanie nie było przesadą.

Kazik odparł:

„Apartheid” to pojęcie przypisane sytuacji, jaka miała miejsce w RPA, ale samo słowo pierwotnie oznaczało po prostu dzielenie ludzi. A w przypadku koncertów jestem przeciwny takiej sytuacji, że wpuszcza się pewnych uprzywilejowanych słuchaczy, którzy spełniają jakieś warunki, a innych nie.

Na słowa, że wiele osób zinterpretowało tę wypowiedź tak, że zespół Kult sprzeciwia się szczepieniom, Kazik odparł:

To jest oczywiście absolutnie nieprawda. Ręce opadają, co ludzie są w stanie wyczytać z czterech prostych zdań. Nie ma tam słowa o tym, czy Kult jest przeciwko szczepionkom czy za. (…) Żeby było jasne: ja sam jestem zaszczepiony i uważam, że w obecnej sytuacji jest konieczne zaszczepienie jak największej liczby ludzi. Jestem jednak przeciwny dyskryminacji tych, którzy nie myślą tak jak ja.

Cały wywiad z Kazikiem Staszewskim, a także w Wojtkiem Jabłońskim, Mariuszem Godziną i Konradem Wantrychem znajdziecie w lipcowym numerze „Teraz Rocka”, który jest już w sprzedaży.

LIPCOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także