Były gitarzysta Black Label Society oskarżony o molestowanie nieletniej

/ 17 stycznia, 2018

Nicholas Catanese najlepiej znany jest jako gitarzysta Black Label Society, w którym to zespole grał od 1999 do 2013 roku. W ostatnich latach w ramach warsztatów School Of Rock prowadził zajęcia dla młodzieży w Pensylwanii.

YouTube zbanował teledysk amerykańskiego zespołu metalowego

To właśnie jedna z jego uczennic zgłosiła, że gitarzysta zachowywał się wobec niej niestosownie. Według 14-latki Nick Catanese miał przesłać jej zdjęcia swoich genitaliów i prosić w zamian o wysłanie mu zdjęć nago. Ponadto namawiał ją do współżycia seksualnego.

Jak podaje „Pittsburgh Post-Gazette” 46-letni gitarzysta przyznał się do zarzucanych mu czynów. Został skazany na pięć lat dozoru sądowego, jego nazwisko zostanie wpisane na 25 lat do rejestru przestępców seksualnych, ma też zakaz zbliżania się do nieletnich i do komputerów z dostępem do internetu.

W niedawnym wywiadzie dla „Epiphone” Catanese stwierdził, że lubi swoją pracę w School Of Rock:

Uwielbiam te dzieciaki. Mają w sobie iskrę, mają ducha. Widząc dzieciaki, które kochają tę samą muzykę, co ja, sam odzyskałem energię. W jednej z klas 12-latkowie grali „Burn” Deep Purple. Bardzo mi się to podobało. Dużo mi dali. Jak się tym nie inspirować?

Nowy album Black Label Society już w piątek

Nowa płyta Black Label Society zatytułowana została „Grimmest Hits” i opublikowana zostanie 19 stycznia roku nakładem eOne. Dziesiąte długogrające wydawnictwo składa się z dwunastu premierowych kompozycji, które Zakk Wylde przygotował przy wsparciu basisty Johna DeServio, gitarzysty Dorio Loriny i perkusisty Jeffa Fabba. Na płycie znajdą się następujące utwory:

 1. Trampled Down Below
 2. Seasons Of Falter
 3. The Betrayal
 4. All That Once Shined
 5. The Only Words
 6. Room Of Nightmares
 7. A Love Unreal
 8. Disbelief
 9. The Day That Heaven Had Gone Away
 10. Illusions Of Peace
 11. Bury Your Sorrow
 12. Nothing Left To Say

Na trasie promującej wydawnictwo, grupa zagra dwa koncerty w Polsce: muzycy najpierw pojawią się w krakowskim klubie Studio – będzie to miało miejsce 20 marca – a dzień później, 21 marca, zagrają w stołecznej Stodole.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także