Tauron Life Festival Oświęcim 2018 ogłasza pierwszą gwiazdę

/ 11 stycznia, 2018

Carlos Santana zagra w Oświęcimiu w piątek, 15 czerwca 2018 roku w ramach tegorocznej edycji Tauron Life Festival Oświęcim.

Dave Grohl: Czy rock umarł?

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2018. Carlos Santana jest pierwszym ogłoszonym headlinerem. Bilety i karnety trafią do sprzedaży 15 stycznia.

Występ Santany w Oświęcimiu będzie jedynym polskim przystankiem na zaplanowanej na 2018 r. światowej trasie Divination Tour.

W ubiegłych latach na Life Festival Oświęcim gościliśmy między innymi takie gwiazdy, jak Queen, Elton John, Eric Clapton, Soundgarden, Sting, Peter Gabriel, The Scorpions i Ray Wilson.

Carlos Santana zadebiutował w 1969 roku albumem „Santana”, a rozgłos przyniósł mu występ na festiwalu Woodstock. Zarówno ta, jak i kolejne płyty „Abraxas” i „Santana III/Man With An Outstretched Hand” z kolejnych lat rozchodziły się w multiplatynowych nakładach. Carlos Santana odpowiedzialny jest za popularyzację latynoskich brzmień w muzyce rockowej.

Po kilku latach mniejszych sukcesów na przełomie lat 80. i 90. Carlos Santana powrócił spektakularnie na listy przebojów albumem „Supernatural” z 1999 roku, na którym gościnnie wystąpili między innymi Rob Thomas z Matchbox Twenty, Eric Clapton, Eagle-Eye Cherry, Lauryn Hill, Dave Matthews i Cee-Lo Green.

Jego najnowszy album, „Santana IV”, ukazał się w kwietniu 2016 roku, a nagrany został z muzykami, którzy towarzyszyli mu w latach 70. Tak opowiadał o tym projekcie:

To było magiczne. Nie musieliśmy nawet się starać, żeby stworzyć odpowiedni klimat – ten był od początku fantastyczny. Potrzebowaliśmy tylko odpowiedniej równowagi w naszych utworach, żeby ludzie od razu wiedzieli, że to Santana […] W tym projekcie nie chodziło o nostalgię. Chodziło o pasję.

 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także