Carmine Appice wskazuje zespół, który stworzył heavy metal

/ 5 października, 2020

Carmine Appice znany jest z takich zespołów, jak Vanilla Fudge czy Cactus, współpracował też z takimi artystami jak Rod Stewart czy Michael Schenker. Perkusista w wywiadzie dla „Sea Of Tranquility” opowiedział, który zespół jego zdaniem stworzył heavy metal.

Carmine powiedział:

Metallica była zupełnie inna niż pozostałe zespoły. Moim zdaniem Metallica stworzyła heavy metal. Wszystkie inne zespoły, jak Motley Crue, Blue Murder grały hard rock a nie heavy metal. Brzmienie Metalliki, te ostre gitary to dla mnie heavy metal, który później przerodził się w death metal, speed metal i inne rodzaje metalu. Pierwsza płyta Ozzy’ego była hardrockowa, Motley Crue grali hard rock, Whitesnake grali hardrock, King Kobra grali hard rock. To wszystko to był hard rock. Blue Murder nieco zmienili strój i grali ciężej, ale moim zdaniem to nie był heavy metal.

%%REKLAMA%%

Carmine Appice jest bratem perkusisty Vinny’ego Appice’a, znanego ze współpracy z takimi zespołami, jak Black Sabbath, Dio czy Heaven And Hell. W 2017 roku bracia nagrali album „Sinister”.

rf | fot. TParadise

KOMENTARZE

Przeczytaj także