CD, streaming czy winyl? Wokalista Destruction odpowiada

/ 29 marca, 2022


Jak muzyki najczęściej lubi słuchać wokalista niemieckiego zespołu Destruction?


Dzisiejsze czasy oferują wiele różnych formatów słuchania muzyki. Z roku na rok coraz większy udział ma streaming, ale winyle od kilku lat także odnotowują wzrost sprzedaży, a niektórzy nadal lubią słuchać płyt CD.

Co o tym myśli Marcel „Schmier” Schirmer, wokalista i basista niemieckiego zespołu Destruction? W wywiadzie dla „Teraz Rocka” powiedział:

Generalnie zrezygnowałem z płyt CD, bo dziś nie są funkcjonalne. Kiedy chcę posłuchać czegoś wyjątkowego, włączam płytę winylową. Nadal uważam, że winyle brzmią najlepiej. Ale że jesteśmy leniwi i winyli nie da się słuchać w samochodzie, słucham też dużo streamingu. Kiedy jednak mam ochotę na wyjątkowy wieczór z muzyką nastawiam płytę winylową. W samochodzie ani w domu nie mam odtwarzacza CD, więc płyty CD zanikają. Trochę to smutne, bo przez lata były ważne. Ale ja jestem z lat 80. i dla mnie winyle nigdy nie zginęły. Nowa technologia jest szybka i wygodna, więc z niej korzystam.

Destruction już na początku kwietnia wydaje nowy album, zatytułowany „Diabolical”, który, oczywiście, dostępny będzie w różnych formatach.

Cały wywiad z Schmierem znajdziecie w kwietniowym „Teraz Rocku”, który już od jutra będzie w sprzedaży.

KOMENTARZE

Przeczytaj także