CD, streaming, winyl? Gitarzysta Candlemass odpowiada

/ 22 listopada, 2022


Z jakiego nośnika płyt najchętniej słucha gitarzysta Candlemass?


Zespół Candlemass powrócił właśnie z najnowszym albumem zatytułowanym „Sweet Evil Sun”. Płyta dostępna jest na różnych nośnikach, w tym w streamingu. A z jakiego nośnika muzyki słucha gitarzysta zespołu?

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Mats „Mappe” Björkman powiedział:

Winyle. W latach 70. kolekcjonowałem płyty winylowe, ale gdy przyszły płyty CD wszystkie je sprzedałem. Byłem głupi. Sześć lat temu ponownie zacząłem kolekcjonować winyle. Wizyta w sklepie płytowym to dobra okazja do wyjścia z domu. Mam więc teraz pokaźną kolekcję. Ale oczywiście streamuję. Kiedy jedziesz samochodem albo idziesz na spacer ze słuchawkami streaming jest idealny. Ale w domu lubię nastawić płytę winylową. Lubię spędzać czas czyszcząc płyty winylowe, a potem nastawiać je. W ten sposób zupełnie inaczej słucha się muzyki, można usiąść na kanapie, oglądać okładkę i przeczytać treść. Myślę, że dlatego winyle wróciły, bo uczucie trzymania płyty w ręku, która została wytłoczona 60 lat temu jest fantastyczne.

Cały wywiad z gitarzystą Candlemass będziecie mogli przeczytać już w grudniowym „Teraz Rocku”, który trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu.

KOMENTARZE

Przeczytaj także