Celtic Frost powróci? Wokalista odpowiada

/ 10 grudnia, 2021


Jest szansa, że na scenie znowu pojawi się Celtic Frost.


Celctic Frost to jeden z najbardziej wpływowych metalowych zespołów. Grupa rozpadła się w 2008 roku, jednak pojawiła się szansa na jej powrót.

Nie będzie to jednak prawdopodobnie stała reaktywacja ale jeden lub dwa koncerty poświęcone pamięci zmarłego w 2017 roku basisty Martina Erica Aina. W wywiadzie dla „Heavy Culture” wokalista Tom Gabriel Fischer powiedział:

Rozmawiałem z perkusistą Reedem St. Markiem, który mieszka w Ameryce. Jest jednym z moich najlepszych przyjaciół. Mówiliśmy o zagraniu jednego albo dwóch koncertów Celtic Frost poświęconych pamięci Martina Aina. Nie sfinalizowaliśmy tych planów, ale może zagramy pewnego dnia z byłymi członkami Celtic Frost koncert, który będzie pokrywał wszystkie epoki zespołu, a może też zagramy na jakimś festiwalu i nagramy ten występ. Nie da się reaktywować Celtic Frost bez Martina, ale moglibyśmy zagrać jeden lub dwa koncerty dla niego.

Szwajcarski Celtic Frost zasłynął na scenie metalowej w latach 80. dzięki takim albumom jak „To Mega Therion” i „Into The Pandemonium”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także