Charlie Watts: Anthology. Antologia jazzowych nagrań perkusisty The Rolling Stones już jest!

/ 30 czerwca, 2023


Do sprzedaży trafiła antologia nagrań Charliego Wattsa z The Rolling Stones.


Charlie Watts: Anthology” to pierwsza antologia nagrań jazzowych jednego z najsłynniejszych i najbardziej podziwianych perkusistów świata, legendy Charliego Wattsa. Do sprzedaży trafiła 30 czerwca nakładem BMG.

Charlie Watts zasłynął jako perkusista The Rolling Stones, który tę posadę objął w styczniu 1963 roku i piastował ją aż do śmierci w sierpniu 2021 roku, w wieku 80 lat. Jednak przez lata Watts nagrał też szereg solowych albumów, a także albumów z innymi wykonawcami. Wszystkie one hołdowały jego największej fascynacji muzycznej, czyli jazzowi.

Dostępny zarówno w wydaniu podwójny winyl i podwójne CD, “Anthology” to pomnik postawiony tej „innej” muzycznej osobowości giganta świata rocka, który przez ponad 55 lat był podporą The Rolling Stones. Rozciąga się ona przez okres 20 lat i zawiera jego najistotniejsze nagrania jazzowe w różnych muzycznych konfiguracjach: jako kwartet, kwintet i orkiestra. Kolekcja ta jest zarówno uhonorowaniem wyjątkowego artysty i jego oddaniu pracy, a także idealnym przedstawieniem jazzowego wcielenia Charliego Wattsa nowym słuchaczom.

Anthology” celebruje pełną klasy i stylu oraz innowacyjną grę muzyka, który był inspiracją dla milionów, a blask swojej sławy hojnie przenosił na wybranych przez siebie współpracowników. “Anthology” zawiera nagrania, w których uczestniczyli tak wybitni muzycy, jak m.in. jeden z najbliższych przyjaciół Charliego Wattsa, kontrabasista Dave Green, saksofoniści: Peter King, Evan Parker i Courtney Pine, trębacz Gerard Presencer, inny wielki perkusista Jim Keltner oraz wokalista i członek koncertowego składu The Rolling Stones Bernard Fowler.

Lista utworów na wersji CD jest poszerzona dodatkowo o trzy niepublikowane nigdy utwory z koncertu Wattsa i jego grupy ze Swindon Arts Centre: 'Rockhouse Boogie,’ 'Ain’t Nobody Minding Your Store’ oraz 'Swindon Swing’.

Anthology” zawiera teksty w książce okładkowej stworzone przez dziennikarza i autora audycji Paula Sextona, który jest autorem biografii Charliego Wattsa “Charlie gra dziś dobrze. Życie, czasy i Rolling Stonesi”, wydanej przez HarperCollins.

LP LISTA UTWORÓW

LP 1

Strona 1:

 1. Stompin’ At The Savoy
 2. Flying Home
 3. Practising, Practising, Just Great
 4. Relaxing At Camarillo

Strona 2:

 1. Blackbird – White Chicks
 2. Cool Blues
 3. You Go To My Head
 4. If I Should Lose You
 5. My Ship

LP 2

Strona 3:

 1. Long Ago (And Far Away)
 2. Good Morning Heartache
 3. Never Let Me Go
 4. Roy Haynes (Reprise)
 5. Airto

Strona 4

 1. Roll ‘Em Charlie
 2. What’s New
 3. Take The “A” Train

CD  LISTA UTWORÓW

CD 1

 1. Stompin’ At The Savoy
 2. Flying Home
 3. Practising, Practising, Just Great
 4. Relaxing At Camarillo
 5. Blackbird – White Chicks
 6. Cool Blues
 7. You Go To My Head
 8. If I Should Lose You
 9. My Ship
 10. Long Ago (And Far Away)
 11. Good Morning Heartache
 12. Never Let Me Go

CD 2

 1. Roy Haynes
 2. Airto
 3. Roll ‘Em Charlie
 4. What’s New
 5. Tin Tin Deo
 6. Sunset and The Mockingbird
 7. Take the “A” Train
 8. Rockhouse Boogie (Previously Unreleased)
 9. Ain’t Nobody Minding Your Store (Previously Unreleased)
 10. Swindon Swing (Previously Unreleased)
KOMENTARZE

Przeczytaj także