Chino Moreno (Deftones) w studiu z Incubus

/ 28 lutego, 2017

Grupa zdradziła nam tak naprawdę wszystko. Wiemy, że ósmy krążek Incubus ukaże się 21 kwietnia i będzie zatytułowany „8” (produkcją albumu zajął się Dave Sardy). Zespół podzielił się także singlem promującym. Utworu „Nimble Bastard” możecie posłuchać na samym końcu newsa. 

Encyklopedia TerazRock.pl

Wiadomo także, że jednym z gości na płycie będzie Skrillex, który w przeszłości był członkiem emo-rockowej formacji From First To Last. Amerykański DJ był także jednym z producentów albumu „The Path of Totality” zespołu Korn

Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że na płycie „8” gościnnie zaśpiewa również Chino Moreno, frontman Deftones. Poniżej dowód, wideo zmontowane z kilku fragmentów, które Skrillex wcześniej udostępniał na swoim Instagramie.

Tą informację potwierdził również Mike Einziger, gitarzysta kapeli, który na swoim profilu na Twitterze opublikował zdjęcie, na którym widać muzyków razem w studiu wraz z wokalistą Incubus

Chino Moreno, Skrillex w studiu z Incubus

Na razie jedyną niewiadomą jest tracklista wydawnictwa, dlatego też na tą chwilę nie wiadomo w ilu utworach udzielać się będą wspomniani goście. 

Brandon Boyd, frontman Incubus, zdradził, że nowe utwory będą odzwierciedleniem tego, co się dzieje dookoła nas:

Żyjemy w mrocznych czasach. Dlatego też to, co tworzymy jako artyści, pełni rolę zwierciadła kultury. Mamy więc nadzieję, że uda się zaoferować ludziom iskierkę nadziei, dzięki radości, jaką sprawia nam wszystkim muzyka.

Wokalista ponadto w wywiadzie dla Radio.com stwierdził, że producent zmuszał zespół do bardzo ciężkiej pracy:

Na przestrzeni lat miałem takie obycie, że wiedziałem, co chcę osiągnąć jako wokalista, który ma melodię w głowie. W trakcie wizyty w studiu udawało mi się w jednym, góra dwóch podejściach. Dave zmuszał mnie do 400 podejść, z których 398 odrzucał.

Latem Incubus wyruszy w trasę koncertową po Ameryce Północnej z zespołem Jimmy Eat World. Trasa wystartuje 7 lipca 2017 roku na Florydzie i potrwa do 19 sierpnia. Póki co nie ogłosili żadnych dat, które obejmowałyby nasz kontynent.

Zespół Incubus powstał na początku lat 90., ale pasmo sukcesów komercyjnych zapoczątkował dopiero trzeci album grupy, „Make Yourself” z 1999 roku, z którego pochodził wielki przebój „Drive”. W 2001 roku grupa wydała album „Morning View” z kolejnymi hitami: „Nice To Know You” i „Wish You Were Here”. Dalsze albumy, mimo że miejscami zawierały cięższy materiał też przyniosły przeboje, jak „Megalomaniac”. Ostatni studyjny album grupy, „If Not Now, When?”, ukazał się w 2011 roku. Dyskografię zamyka EPka „Trust Fall (Side A)” z 2015, na której znalazły się cztery utwory.

Incubus: „Nimble Bastard”

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także