Chris Cornell nie znosił być porównywany do Roberta Planta. Dave Wyndorf dał mu radę

/ 14 września, 2023


Jaką radę Chrisowi Cornellowi dał Dave Wyndorf, gdy ten narzekał, że ludzie porównują go do Roberta Planta?


W wywiadzie dla „Ultimate Guitar” wokalista Monster Magnet wspomina, jak na początku lat 90. koncertował z bijącym rekordy popularności Soundgarden. Wówczas Chris Cornell zdradził mu, że nie znosi, gdy ludzie porównują go do Roberta Planta. Dave Wyndorf dał mu wówczas pewną radę.

Wyndorf wspomina:

Pamiętam, że Chris był mesjanistycznym frontmanem. Bardzo oldschoolowym. Ale podchodził do tego niechętnie. Jakby karykaturalnie. Śpiewał bez koszulki. I dlatego nie mogłem uwierzyć, gdy zaczął narzekać: „Ludzie patrzą na mnie, jakbym był jakimś Robertem Plantem”. Pamiętam, że mu powiedziałem: „To może, stary, załóż pieprzoną koszulkę. Wysyłasz im takie sygnały. Gdy wychodzisz na scenę z mikrofonem i bez koszulki gapisz się w sufit wyglądasz, jakbyś udawał Roberta Planta”. Oni tego nie rozumieli, ale myślę, że on się tym bawił. Pamiętam, że z nim o tym gadałem. Był bardzo miłym gościem. Powiedziałem mu: „Oszalałeś? Gdybym wyglądał i brzmiał jak ty… już bym wiedział, co z tym zrobić. Nikomu poza tobą to nie przeszkadza. Chcą cię takiego. Mądrzy ludzie domyślą się, że się tym bawisz, a głupi ludzie albo ludzie, którzy myślą, że są mądrzy będą powtarzać za prasą, która mówiła ‘pieprz się, jeśli zarabiasz pieniądze albo się dobrze bawisz’”. Chris wyglądał jak milion dolarów. Co wieczór rzucał się ze sceny w tłum. Nigdy nie widziałem fanów tak oddanych wokaliście. Nosili go na rękach po całym klubie. I naprawdę wyglądał jak Jezus. I brzmiał fantastycznie.

Po ogromnej fali sukcesów Soundgarden zawiesił działalność w 1997 roku. Powrócił na scenę w roku 2010. Jego karierę przerwała śmierć Chrisa Cornella w 2017 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także