Chris Cornell. Odsłonięcie pomnika na jego cześć przed końcem wakacji

/ 21 lipca, 2018

Wczoraj żona Chrisa Cornella, czyli w dniu, w którym muzyk obchodziłby swoje urodziny, ogłosiła, że pomnik zostanie umieszczony w Muzeum Popkultury w Seattle, a jego oficjalne odsłonięcie odbędzie się 29 sierpnia

Córka Chrisa Cornella wykonała dla niego wzruszającą wersję „Nothing Compares 2 U” 

Odpowiada za niego rzeźbiarz Nick Marras, który stworzył naturalnej wielkości spiżową statuę, która uwzględnia charakterystyczne atrybuty wokalisty (buty, nieśmiertelnik). Vicky Cornell dodała, że jest to dar od rodziny dla „zgranej społeczności, która umożliwiła [muzykowi] start”. Lider Soundgarden wychowywał się i dorastał w Seattle. 

Wdowa po artyście dodała także:

Mimo, że muzyka Chrisa poruszała miliony ludzi na całym świecie, nie ma lepszego miejsca niż Seattle, aby uczcić i docenić zarówno jego wkład w historię muzyki, jak i miasto, które zajmuje w niej wyjątkowe miejsce. 

Chris Cornell popełnił samobójstwo 18 maja 2017 roku po koncercie Soundgarden w Detroit. Raport koronera stwierdził śmierć przez powieszenie. Badania toksykologiczne, które wykazały, że przed śmiercią Cornell zażył dużo różnych leków, wskazują też, że nie miały one bezpośredniego wpływu na jego śmierć.

Ostatni nagrany utwór wokalisty

6 kwietnia swoją premierę, nakładem Legacy Recordings, miała płyta „Johnny Cash: Forever Words”, na której różni artyści zaśpiewają teksty Johnny’ego Casha. Wśród nich był lider Soungarden. Utwór pod tytułem „You Never Knew My Mind” Cornell nagrał niedługo przed swoją śmiercią, w maju 2017 w Cash Cabin Studio w Hendersonville w stanie Tennessee. Poniżej możecie się z nim zapoznać:

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także