Chuck Berry. Posłuchaj nowego utworu i poznaj tracklistę nowej płyty

/ 22 marca, 2017

Chuck Berry zmarł 18 marca 2017 roku w wieku 90 lat. Artysta od lat przygotowywał nowy album, który do sklepów ma trafić już wkrótce. Poniżej możecie zapoznać się z utworem „Big Boys” zapowiadającym album „Chuck”.

Gwiazdy rocka wspominają Chucka Berry'ego

Poprzedni studyjny album Chucka Berry’ego, pod tytułem „Rock It” ukazał się w 1979 roku. Artysta jednak nie zaprzestawał działalności scenicznej, swój ostatni koncert dał w wieku 88 lat, w 2014 roku. W 2015 roku z powodów zdrowotnych musiał zrezygnować z koncertowania. Pracował wciąż jednak nad nowym albumem. Płyta „Chuck”, która do sklepów ma trafić w ciągu najbliższych miesięcy (planowana data premiery to 16 czerwca 2017), zaczęła powstawać w 1991 roku, choć niektóre z pomysłów Chuck zaczął rejestrować jeszcze w latach 80. Niestety pożar w jego posiadłości Berry Park w 1989 roku strawił wszystkie taśmy. „Studio spłonęło doszczętnie, stracił 20 lat twórczości – powiedział jego syn, Chales Jr. – Tata był zdeterminowany odtworzyć tak dużo, ile potrafił”.

Na płytę „Chuck” trafi dziesięć nowych kompozycji, osiem z nich autorstwa Berry’ego. Właśnie poznaliśmy pierwszą z nich, jaką jest „Big Boys” z gościnnym udziałem Toma Morello i Nathaniela Rateliffa.

Chuck Berry: „Big Boys”

W 2012 roku Chuck Berry mówił:

Mam sześć piosenek, gotowych od szesnastu lat. To taka sama muzyka, jaką zawsze grałem. Jak tylko znajdę kogoś, kto mi w tym pomoże, wyrzucę je z siebie.

W nagraniu albumu Chuckowi pomógł jego zespół w składzie: Charles Berry Jr. (gitara), Ingrid Berry (wokal, harmonijka), Jimmy Marsala (bas), Robert Lohr (fortepian) i Keith Robinson (perkusja). Gościnnie natomiast wystąpili Gary Clark Jr., Tom Morello, Nathaniel Rateliff i wnuk Chucka, Charles Berry III.

Rodzina Chucka napisała w oficjalnym oświadczeniu:

Przygotowania do wydania tej płyty w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a właściwie kilku lat, dawały mu niezwykłą radość i satysfakcję. Choć nasze serca wypełnia smutek, wiemy że jego największym marzeniem było wydać ten album i nie znamy lepszego sposobu na uczczenie 90 lat jego życia niż przez jego muzykę.

Na płytę „Chuck” trafią następujące utwory:

  1. Wonderful Woman
  2. Big Boys
  3. You Go To My Head
  4. 3/4 Time (Enchiladas)
  5. Darlin'
  6. Lady B. Goode
  7. She Still Loves You
  8. Jamaica Moon
  9. Dutchman
  10. Eyes Of Man

Okładka albumu Chuck 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także