„Ciche miejsce: Dzień pierwszy” z mocnym otwarciem. Liczby robią wrażenie

/ 2 lipca, 2024


Nowa część kultowego horroru może pochwalić się całkiem dobrym wynikiem na otwarcie.


Ciche miejsce: Dzień pierwszy” to nowa część kultowego horroru z 2018 roku. Film w reżyserii Michaela Sarnoskiego miał swoją światową premierę 26 czerwca, a do polskich kin trafił 28 czerwca 2024 roku.

W weekend otwarcia film zarobił w samym USA i Kanadzie 52,2 miliony dolarów, a w sumie na całym świecie kwota ta sięgnęła 97,7 milionów dolarów brutto. Był to najlepszy weekend otwarcia dla tej franczyzy.

Film też zebrał dobre recenzje, w tym ocenę 7,1/10 na „Rotten Tomatoes” i 68/100 na „Metacritic”.

Wyreżyserowany i napisany przez Michaela Sarnoskiego („Świnia„) film „Ciche miejsce: Dzień pierwszy” to trzymający w napięciu horror, który nawiązuje do przebojowej serii i pokazuje widzom, co wydarzyło się w dniu, w którym świat ucichł. Kiedy Sam (zwyciężczyni Oscara, Lupita Nyong’o) wraca do miasta, w którym się urodziła, jedyne czego pragnie to kawałek ulubionej pizzy. Zamiast tego zostaje uwięziona w koszmarze na jawie, który może być jej ostatnim dniem na Ziemi. W towarzystwie nieznajomego o imieniu Eric (Joseph Quinn) i jej kota Frodo wyrusza w przerażającą podróż przez zniszczony Nowy York, w którym niebezpieczeństwo czai się wszędzie.

Pierwsza część serii „Ciche miejsce” miała premierę w 2018 roku. Reżyserem i odtwórcą jednej z głównych ról był znany z serialu „The Office” John Krasinski.

KOMENTARZE

Przeczytaj także